Awantura w Hiszpanii ws. Lewandowskiego! Espanyol z zaskakującą decyzją

Data:

Robert Lewandowski raczej nie spodziewał się, że decyzja w jego sprawie wywoła taką awanturę. Oburzony klub, rywal FC Barcelony, podjął niespodziewaną decyzję.

Jeszcze kilka dni temu pewnym było, iż Robert Lewandowski nie zagra w rozgrywanym 31 grudnia meczu FC Barcelony z lokalnym rywalem Espanyolem. Piłkarz był bowiem zawieszony za czerwony kartonik, który obejrzał w meczu przeciwko Osasunie Pampeluna. Polak otrzymał dwie żółte kartki, a schodząc z boiska pokazał do sędziego wymowny gest. W efekcie dostał karencję w postaci dwóch dodatkowych spotkań.

30 grudnia media obiegła jednak dość zaskakująca informacja. Centralny Sąd ds. Sporów w Madrycie wydał bowiem komunikat, że kara dla Lewandowskiego została tymczasowo zawieszona. Oznacza to, że nasz rodak, o ile zdecyduje tak trener, zagra w jutrzejszym starciu przeciwko Espanyolowi.

Włodarze Espanyolu są wściekli. Wydali w tej sprawie oficjalny komunikat, który jest utrzymany w bardzo mocnym tonie.

Robert Lewandowski nie spodziewał się, że wywoła taką aferę. Espanyol z zaskakującą decyzją!

Przedstawiciele Espanyolu w oficjalnym oświadczeniu podają, że decyzja Sądu to „czysta niesprawiedliwość”. – Decyzja podjęta w ostatniej chwili warunkuje przygotowania drużyny do meczu. Espanyol uważa, że jest to błąd i niesprawiedliwość, biorąc pod uwagę precedensy z innymi klubami – napisano.

Na tym jednak nie koniec. Okazuje się bowiem, że Espanyol Barcelona podjął kolejne kroki w tej sprawie. Klub zdecydował, że przedstawiciele „Papużek” nie pojawią się na stadionie w dniu meczu i nie obejrzą go z trybun, wspólnie z działaczami FC Barcelony.

– Apelujemy do organizatorów i innych klubów o ocenę skutków tego precedensu. Wykorzystamy wszystkie dostępne środki, aby bronić naszych interesów – czytamy.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE