Piłkarz Barcelony o Lewandowskim. Zaskakujące wyznanie reprezentanta Brazylii

Data:

Brazylijczyk Raphinha, piłkarz FC Barcelony, zabrał głos na temat Roberta Lewandowskiego. Zawodnik udzielił wywiadu dla ge.globo.com.

Raphinha, podobnie jak Lewandowski, trafił do FC Barcelony w letnim okienku transferowym. Wcześniej piłkarz występował w Leeds United, jednak przed przenosinami do Blaugrany łączono go również z Bayernem Monachium.

Teraz zawodnik, który niebawem wyjdzie na mundial w Katarze, pokusił się o kilka zdań na temat swojego klubowego kolegi. Brazylijczyk zaskoczył czytelników dość niespodziewaną wypowiedzią.

Raphinha stwierdził bowiem, że spodziewał się po naszym rodaku… mniej. Tymczasem Lewandowski zaskoczył go podczas sesji treningowych.

Raphinha o Lewandowskim. Zaskakujące wyznanie Brazylijczyka

– Lewandowski? Powiem ci prawdę. Biorąc pod uwagę wszystko, czego już doświadczył, byłem zaskoczony pracą, jaką wkłada w każdą sesję treningową. Spodziewałem się po nim mniej. To niesamowite – powiedział Raphinha.

Piłkarz dodał również, że kapitan reprezentacji Polski zawsze, niezależnie czy to na treningu, czy na boisku, daje z siebie wszystko.

– Dużo biega. Pomaga przy kryciu. Widzisz siebie w wieku 25 lat, ciężko pracujesz i myślisz, że jest to twoja najlepsza wersja, a potem widzisz 34-latka, który każdego dnia robi to, co może, by być jak najlepszym. Sposób, w jaki pracuje jest inspirujący – oświadczył zawodnik Barcelony w rozmowie z ge.globo.com.

Raphinha jak dotąd rozegrał 18 meczów dla Barcelony. Zdobył w nich dwie bramki i zanotował cztery ostatnie podania.

WYBRANE DLA CIEBIE