Polska poza mundialem, a Szczęsny wciąż na szczycie! Niesamowita pozycja w rankingu

Data:

Reprezentacja Polski odpadła z mundialu, jednak Wojciech Szczęsny wciąż plasuje się na szczycie turniejowych zestawień. Jedno z nich wypada dla naszego golkipera bardzo korzystnie.

Wojciech Szczęsny to największy bohater naszej reprezentacji podczas mundialu w Katarze. Bramkarz Juventusu Turyn obronił dwa rzuty karne, w tym jeden wykonywany przez nie byle kogo, bo samego Leo Messiego w meczu z Argentyną.

Polak wspaniale interweniował także po strzałach spoza oraz z obrębu pola karnego. Był w niesamowitej formie, co nie umknęło uwadze największych graczy na rynku futbolowym. Zainteresowanie Szczęsnym wyrażają bowiem giganci, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Okazuje się, że pomimo tego, iż Polska odpadła z mundialu, Szczęsny wciąż plasuje się na wysokiej pozycji w jednym z zestawień. Chodzi o ranking portalu statystycznego Sofascore.

Szczęsny na wysokiej pozycji w rankingu. Odpadnięcie z mundialu mu nie przeszkodziło

Zestawienie opublikował na Facebooku profil „Łączy nas piłka”. Uwzględniono w nim meczowe noty przyznawane zawodnikom przez portal Sofascore. Okazuje się, że Szczęsny, pomimo tego, że Polska dawno odpadła z turnieju, wciąż plasuje się w czołówce najlepiej ocenianych graczy.

– Na dwa mecze przed końcem MŚ w Katarze, Wojciech Szczęsny znajduje się w czołówce najlepiej ocenianych zawodników turnieju (według portalu Sofascore). Reprezentanta Polski wyprzedza tylko dwóch graczy – czytamy na „Łączy nas piłka”.

Jak dotąd najlepiej ocenianym graczem był Portugalczyk Bruno Fernandes, a za jego plecami znajduje się Leo Messi, który wciąż ma szansę na poprawę swojego wyniku. Trzeci jest właśnie Wojciech Szczęsny, którzy wyprzedza m.in. Antoine’a Griezmanna.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE