Bramkarz Argentyny dostał nagrodę. Wykorzystał ją do obscenicznego gestu

Data:

Emiliano Martinez wywołał burzę. Chciał zrobić żart, ale oddźwięk był zgoła inny. Chodzi o zachowanie argentyńskiego golkipera po wręczeniu mu nagrody dla najlepszego bramkarza turnieju w Katarze.

Argentyński bramkarz znów był bohaterem swojego zespołu. Jego dobra postawa w serii rzutów karnych, w trakcie której wybronił jedenastkę egzekwowaną przez Kingsleya Comana przybliżyła zespół do ostatecznego triumfu, co faktycznie nastąpiło.

Po zakończonym spotkaniu nastąpiła oficjalna ceremonia wręczenia medali, którą poprzedziły indywidualne nagrody. FIFA statuetkę najlepszego bramkarza mundialu w Katarze przyznała właśnie Martinezowi.

Golkiper Aston Villi z dumą ruszył po nagrodę, a następnie, gdy już ją otrzymał, ustawił się w miejscu dla fotoreporterów. Właśnie wtedy wywołał prawdziwy skandal.

Martinez wywołał skandal po finale mundialu

Martinez chwycił bowiem swoją nagrodę, czyli statuetkę w kształcie bramkarskiej rękawicy, a następnie przyłożył ją do swojego… krocza. Obsceniczny gest Argentyńczyka zniesmaczył znajdujących się wokół niego Katarczyków.

No cóż, jak to mówią: zwycięzców się nie sądzi. W tym przypadku mieliśmy do czynienia z ogromnymi emocjami, jednak – z uwagi na rangę zawodów, a także obecność notabli – Martinez mimo wszystko mógł powstrzymać się od tego typu demonstracji.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE