Sławomir Peszko zakończył karierę! Ma już pomysł na „nowe życie”

Data:

Sławomir Peszko kończy piłkarską karierę. Były reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata i mistrzostw Europy ogłosił to oficjalnie w programie Kanału Sportowego. Ma już nowy pomysł na siebie!

Urodzony 19 lutego 1985 roku w Jaśle Sławomir Peszko postanowił zakończyć karierę. Piłkarz od trzech lat jest zawodnikiem Wieczystej Kraków, ale od września 2022 roku nie zagrał żadnego meczu. Wszystko z powodu poważnej kontuzji.

To właśnie zdrowie było jedną z głównych przyczyn takiej decyzji. – Kończę karierę piłkarską! Ten sezon jest moim ostatnim w Wieczystej Kraków. Nie przedłużę kontraktu, też trochę ze względu na zdrowie. Zawieszam buty na kołku – powiedział Sławomir Peszko w programie Kanału Sportowego.

Sławomir Peszko ma już pomysł na „nowe życie”. Już wkrótce ruszy ze swoim autorskim kanałem w aplikacji TikTok. – Koniec to jednak równocześnie początek — mogę Was zapewnić, że dopiero teraz BĘDZIE SIĘ DZIAŁO — dodał już na swoim profilu na Instagramie.

To bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy. Sławomir Peszko grał w m.in. Lechu Poznań, 1. FC Köln, Wolverhampton Wanderers, Lechii Gdańsk, Wiśle Kraków, a ostatnio w Wieczystej Kraków.

W reprezentacji Polski wystąpił w 44 meczach, w których zdobył 2 gole. Był powoływany na mistrzostwa Europy w 2016 roku i mistrzostwa świata w 2018 roku.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE