To będzie kolejny rywal Artura Szpilki? Kibice są tego pewni!

Data:

Za nami gala XTB KSW Colosseum 2. Obfitowała ona w znakomite walki, świetne pojedynki i niezwykłe nokauty, które będziemy wspominać jeszcze przez długi czas. Oczywiście największą uwagę ogniskowała walka Artur Szpilka – Mariusz Pudzianowski. Sensacyjnym zwycięzcą był Szpilka, który teraz może stoczyć kolejną, wielką walkę. Tak przynajmniej typują kibice.

Wczoraj odbyła się kolejna gala sportów walki KSW Colosseum 2 na stadionie narodowym w Warszawie. Jak przystało na największą i najlepszą organizację w Europie karta walk była niesamowicie mocna. Oglądaliśmy naprawdę wiele bardzo ciekawych pojedynków, stojących na bardzo wysokim poziomie sportowym. Najpierw Mariusz Joniak (11-4, 1 KO, 8 SUB) pokonał Sebastiana Romanowskiego (14-11-1, 4 KO, 2 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów. Następnie Krzysztof Głowacki (1-0, 1 KO) pokonał Patryka Tołkaczewskiego “Glebę” debiutującego w KSW przez nokaut w pierwszej rundzie.

Następnie po kilku emocjonujących walkach kibicom na narodowym zaprezentował się skazywany na porażkę Michał Materla. Legenda sportów walki w naszym kraju, bo bez wątpienia tak możemy nazywać Materlę już w pierwszej rundzie znokautował faworyzowanego Radosława Paczulskiego. Kolejna walka rozgrzała do czerwoności trybuny stadionu w Warszawie. Wystąpił w niej bowiem legendarny kibic Legii Warszawa Arkadiusz Wrzosek. Arek przy ogłuszającym dopingu swoich fanów poddał w pierwszej rundzie Bogdana Stoicę.

Sensacja w walce Mariusz Pudzianowski – Artur Szpilka

Następną mocną walką w karcie walk było wyczekiwane przez kibiców sportów walki starcie doświadczonego Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką, który mimo sporego doświadczenia w boksie, stawia pierwsze kroki w mieszanych sztukach walki. Pomimo, że były mistrz świata strongman był dużym faworytem, to jednak musiał uznać wyższość Szpili. Początek walki tego nie zapowiadał, ponieważ Pudzian zdominował Artura to jednak na początku drugiej rundy Szpilka mocnymi ciosami znokautował Pudzianowskiego.

– Dziękuję Mariuszowi za szansę. Jak mnie wywrócił, to mówię: ”kurde, przeleżę, nie będę się siłował, bo jest ciężki”. Ja teraz mam nadzieję Mariusz, że dasz rewanż Michałowi Materli, bo na to zasługuje – powiedział po walce Artur Szpilka.

W walce wieczoru zmierzyła się kolejna legenda KSW Mamed Chalidow ze Scotem Aschamem. Ten niesamowicie widowiskowy pojedynek zakończył się w trzeciej rundzie widowiskowym nokautem. Mamed wyprowadził “latające kopnęcie” i idealnie trafiony Anglik padł na deski i nie był już w stanie kontynuować walki. W ten sposób Mamed dopiął trylogię walk z Askhamem.

Jaka przyszłość przed głównymi bohaterami gali XTB KSW Colosseum 2? Jeśli wczytamy się w komentarze kibiców, to duża ich część chciałaby pojedynku Artur Szpilka – Mamed Chalidow. To oczywiście czysta spekulacja i „życzeniowość” kibiców, ale znając włodarzy KSW i ich umiejętność do tworzenia elektryzujących pojedynków, wykluczyć tego nie możemy.

Pamiętajmy oczywiście, że zawodnicy musieliby spełnić kilka warunków, aby do takiego starcia w ogóle mogło dojść. Mamed walczy w kategorii średniej, a Szpilka w ciężkiej. W tej kwestii pewnie wszystko jest jednak do zrobienia. Oczywiście, póki co to czysta spekulacja, ale kto wie, co pokaże przyszłość.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE