Wpadka na Igrzyskach Europejskich. Puścili piosenkę obrażającą Juventus

Data:

Ogromna wpadka organizatorów Igrzysk Europejskich. Podczas ceremonii wręczenia medali lekkoatletycznym reprezentacjom z głośników popłynął utwór, który obraża piłkarski klub Juventus i jego kibiców. Sprawę szybko podchwyciły i nagłośniły włoskie media. Chwilę później pisano i mówiono o tym już w Polsce.

Wszystko działo się w niedzielny wieczór. To wtedy bowiem na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbywała się dekoracja lekkoatletycznych reprezentacji, ponieważ zawody w ramach Igrzysk Europejskich odbywały się w randze prestiżowych Drużynowych Mistrzostw Europy. Złote medale zdobyła reprezentacja Włoch.

Gdy doszło już do oficjalnego wręczenia medali, z głośników popłynął utwór zespołu Ricchi e Poveri – „Sara perche ti amo”. Ktoś by powiedział, że to nic dziwnego, ponieważ we Włoszech to bardzo popularna piosenka. Szkopuł jednak w tym, że była to przeróbka, w której padają obraźliwe słowa w kierunku klubu i kibiców Juventusu.

Jak przekazał serwis juvepoland.com, była to przeróbka zawierająca słowa “stringimi forte e stammi più vicino, e chi non salta è un gobbo juventino” czyli “ściśnij mnie mocno i bądź blisko mnie, a kto nie skacze, ten jest garbusem za Juventusem”.

Oświadczenie pojawiło się kilkanaście godzin później, gdy sprawę podchwyciły media. – Nie miałem świadomości, że jest tam wers wymierzony w kibiców Juventusu – tłumaczył Maciej Turowski, który obsługuje muzycznie lekkoatletyczne zmagania podczas Igrzysk Europejskich Kraków 2023.

Poniżej zamieszczamy całe oświadczenie Macieja Turowskiego. Warto jednocześnie zaznaczyć, że piosenka została zagrana już po całej ceremonii. Dodatkowo, co widzimy na załączonym filmiku, sportowcy przy tej piosence bawili się znakomicie.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE