Trener Villarreal przerwał milczenie po meczu z Lechem! Jego słowa mówią wszystko

Data:

Quique Setien, szkoleniowiec hiszpańskiego Villarreal, zabrał głos po porażce swojego zespołu z Lechem Poznań w meczu Ligi Konferencji. Słowa doświadczonego trenera stanowią idealne podsumowanie spotkania rozgrywanego przy Bułgarskiej.

Lech Poznań pokonał Villarreal 3-0 i awansował do kolejnej rundy Ligi Konferencji. Piłkarze ze stolicy Wielkopolski dosłownie zdemolowali rywali występujących w La Liga. Gole dla „Kolejorza” zdobywali Kristoffer Velde oraz dwukrotnie, pretendent do wyjazdu na mundial, Michał Skóraś.

Zwycięstwo nad mocniejszym rywalem zaskoczyło zarówno kibiców, jak i ekspertów. Zaskoczyło również samych Hiszpanów, którzy zdawali się być nieco zdezorientowani przebiegiem gry, ale przede wszystkim wynikiem.

Po zakończeniu meczu, podczas konferencji prasowej, głos ws. porażki swojego zespołu zabrał nowy trener Villarreal, Quique Setien. Szkoleniowiec wypowiedział słowa, które mogą napawać dumą całe środowisko związane z „Kolejorzem”.

Quique Setien o meczu z Lechem Poznań. Villarreal wysoko przegrał

– Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz, mieliśmy okazję do zdobycia goli, ale Lech dobrze się bronił. Nie bardzo wychodziła nam gra bez piłki, rywal wychodził z kontrami co tworzyło sytuacje pod naszą bramką – powiedział trener hiszpańskiego zespołu.

– Aktualnie przechodzimy etap zmian, musimy przeanalizować nasze błędy i spróbować poprawić się w przyszłości. Ten mecz przypominał nasze ostatnie przegrane spotkanie (z Athletikiem Bilbao – przyp. red.) – stwierdził Setien

Dalej szkoleniowiec przyznał, że jego zdaniem Athletic Bilbao był słabszym zespołem niż Lech wczoraj, podczas meczu Ligi Konferencji. – Lech był groźniejszy od Athletic, staraliśmy się wychodzić do przodu, grać pressingiem co nie zawsze się udawało. Lech był dziś zespołem zdyscyplinowanym, jego piłkarze grali szybko. To silni zawodnicy fizycznie. Lech to wspaniała drużyna i ma szansę na dalszy rozwój – powiedział.

WYBRANE DLA CIEBIE