Mariusz Rumak wraca do PKO BP Ekstraklasy. Od stycznia obejmuje ligowego potentata

Data:

John van den Brom zwolniony z Lecha Poznań. Taką informację podano w oficjalnym komunikacie dziś rano, tuż przed godziną 10. Jego miejsce zajmie Mariusz Rumak. Ten wybór na pewno jest zaskakujący.

Miarka się przebrała. Lech Poznań, który mimo trzeciego miejsca w tabeli na jesień, zmienia trenera. Trudno się dziwić, bo ekipa pod wodzą Johna van den Broma odpadła już w sierpniu z europejskich pucharów, a w PKO BP Ekstraklasie traci aż osiem punktów do liderującego Śląska Wrocław.

Na niekorzyść Johna van den Broma świadczą także mecze, w których Lech Poznań tracił przewagę. Tak było w meczach z Jagiellonią Białystok (3:0, a ostatecznie 3:3) i wczorajszym z Radomiakiem Radom (z 0:2 na 2:2). Właśnie nazajutrz po zremisowanym meczu z Radomiakiem Radom holenderski trener został zwolniony.

Jego miejsce zajmuje Mariusz Rumak. To na pewno zaskakująca decyzja, bo trener Rumak od pewnego czasu był poza karuzelą, a nawet gdy na niej się znajdował, to nie radził sobie w takich klubach, jak: Odra Opole czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Jego ostatnią pracą poza Poznaniem było prowadzenie reprezentacji Polski do lat 19 w 2021 roku.

– Przez ostatnie dwa lata pracował w klubowej Akademii Lecha, gdzie był wicedyrektorem odpowiedzialnym za rozwój trenerów. Klub uznał, że tym momencie sezonu, przy tym układzie w tabeli najkorzystniejsze będzie zatrudnienie trenera, który doskonale zna klub, wszystkich zawodników i drużynę oraz te elementy w jej funkcjonowaniu, które wymagają szybkiej korekty – przekazuje Lech Poznań.

Mariusz Rumak podpisał na kontrakt na pół roku do 30 czerwca 2024 roku.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE