Dlaczego tego nie ma w polskiej telewizji? Kosmiczny gol w Pucharze Azji [WIDEO]

Data:

Od połowy stycznia trwa Puchar Azji. Impreza, która skupia najlepsze drużyny z kontynentu azjatyckiego nie jest transmitowana przez żadną telewizję w Polsce. A szkoda. Mecze bowiem są naprawdę dobre i padają tam piękne bramki. Dowodem dzisiejsze spotkanie Katar – Chiny.

Puchar Azji odbywa się w Katarze. Początkowo planowano, że turniej odbędzie się w Chinach, ale tam było to niemożliwe ze względu na bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące COVID-19. Katar za to był gotowy do przejęcia imprezy właściwie w każdej chwili. W końcu niewiele ponad rok temu organizował Mundial.

Format rozgrywek jest identyczny, jak w przypadku mistrzostw Europy. Podobnie, jak w przypadku EURO, w turnieje bierze udział 24 drużyny, które są podzielone na 6 grup. Do 1/8 finału awansują po dwie czołowe ekipy z każdej grupy oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Później rozgrywki będą toczone w systemie pucharowym, aż do finału, który odbędzie się 10 lutego na tym samym stadionie co mecz otwarcia.

W tym momencie rozgrywana jest trzecia kolejka spotkań grupowych. To właśnie w jej ramach doszło do bardzo ciekawego spotkania Katar – Chiny. Katar miał już awans w kieszeni i zespół wyszedł w nieco przemeblowanym składzie, zaś Chińczycy potrzebowali zwycięstwa do zapewnienia sobie drugiego miejsca w grupie.

Wygrał jednak Katar. Wszystko za sprawą przepięknego trafienia z woleja autorstwa Hassana Al Haydosa. Zobaczcie sami na poniższym wideo, bo naprawdę warto.

Chiny z racji porażki zajęły trzecie miejsce w grupie. Wciąż jednak mogą zagrać w 1/8 finału, ale do tego potrzebują dobrych wyników w pozostałych meczach. Z kolei Katar wyszedł z grupy z kompletem zwycięstw.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE