Panowie, uczcie się! Polskie piłkarki wywalczyły trzecie miejsce na mistrzostwach Europy [WIDEO]

Data:

To niesamowite osiągnięcie. Nasze piłkarki zajęły trzecie miejsce na mistrzostwach Europy w Szwecji i tym samym wywalczyły awans na mistrzostwa świata. To pierwsze takie osiągnięcie w historii polskiej piłki kobiecej.

W tym miesiącu w Szwecji odbywały się mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet do lat 17. Już sam awans na ten turniej był sukcesem naszych młodych piłkarek, ponieważ tego zaszczytu dostąpiło tylko 8 drużyn. Jedną z nich właśnie była Polska, która zajęła drugie miejsce w bardzo silnej grupie z Hiszpanią (późniejszymi mistrzyniami Europy), Portugalią i Belgią.

Półfinał to mecz z Anglią. W tym spotkaniu było dużo emocji, woli walki, ale ostatecznie to nasze rywalki wygrały 2:0. Oznaczało to, że zagramy o trzecie miejsce z Francuzkami, które rok wcześniej triumfowały w tym turnieju.

Mecz o trzecie miejsce to nie tylko była walka o brązowy medal mistrzostw Europy kobiet do lat 17, ale również o awans na mistrzostwa świata. Lepiej zaczęły Polki, który za sprawą Oliwii Związek objęły prowadzenie już w 10.minucie. Kolejne ciosy należały jednak do Francuzek. Nasze przeciwniczki za sprawą Rouquet najpierw szybko wyrównały, a później wyszły na prowadzenie. Na szczęście w drugiej połowie wyrównała Łapińska. Mecz zakończył się remisem 2:2, a o naszej wygranej zdecydował konkurs rzutów karnych!

Ozdobą tego meczu było przepiękne trafienie Oliwii Łapińskiej. Oczywiście całe spotkanie było niezwykle intersujące, wyrównane, a konkurs rzutów karnych, to już prawdziwa dramaturgia. Wszystko zobaczycie na skrócie, który zamieszczamy poniżej.

Za Polkami więc piękna przygoda. Będzie ona miała ciąg dalszy, bo dzięki trzeciemu miejscu na mistrzostwach Europy, podopieczne trenera Marcina Kasprowicza wywalczyły również awans na mistrzostwa świata. Ten turniej odbędzie się już w październiku na Dominikanie.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE