Tomasz Poręba: W Rzeszowie będzie piękny, wielofunkcyjny stadion

Data:

Wielka, sportowa inwestycja w Rzeszowie staje się faktem. Już wkrótce przestarzały i niespełniający wymogów stadion pierwszoligowej Resovii zmieni się w jeden z najnowocześniejszych obiektów w tej części Polski. – Czekamy na wbicie łopaty i liczymy, że uda się ten obiekt wybudować do 2025 roku – mówi Tomasz Poręba, bez którego, inwestycja na pewno nie doszłaby do skutku.

Będzie to prawdopodobnie jeden z najnowocześniejszych, jeśli nie najbardziej nowoczesny obiekt sportowy w południowo-wschodniej części Polski. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki – bo taką nazwę nosić będzie obiekt budowany w Rzeszowie – ma pomieścić 8 tysięcy widzów.

Co ważne, trybuny będą w całości zadaszone, a więc komfort oglądania zawodów będzie na najwyższym poziomie. Stadion będzie domem dla piłkarzy Resovii i podkarpackich lekkoatletów, którzy o takich warunkach do tej pory mogli tylko pomarzyć. Najważniejszą częścią obiektu będzie nowe boisko oraz nowa bieżnia lekkoatletyczna. Projekt przewiduje także przygotowanie terenu poza obiektem, gdzie będą się mogły odbywać treningi w rzucie młotem i w rzucie oszczepem.

To nie koniec. Stadion będzie projektowany w ten sposób, że będzie on również areną nie tylko najważniejszych wydarzeń sportowych, ale także kulturalnych.

Tomasz Poręba: Liczymy, że uda się ten obiekt wybudować do 2025 roku

Warty podkreślenia jest również fakt, że jest to projekt, który powstał ponad podziałami politycznymi. Prezydentem Rzeszowa jest bowiem polityk Platformy Obywatelskiej, a ogromny udział w pozyskaniu środków na to przedsięwzięcie miał europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba.

– To świetna wiadomość – mówi Tomasz Poręba w wywiadzie dla portalu nowiny24.pl. – Będzie to piękny, wielofunkcyjny stadion, zarówno dla lekkoatletów, jak i piłkarzy, ale będą się tu również odbywać koncerty i różnego rodzaju imprezy masowe. Będzie to też z pewnością wizytówka Rzeszowa i całego Podkarpacia.

Tomasz Poręba podkreśla, że to strategiczna inwestycja dla Rzeszowa. To duże miasto, stolica województwa, bardzo szybko się rozwija, ale brakowało tam obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. – To naprawdę kluczowa dla Rzeszowa inwestycja sportowa, dająca wielkie możliwości na sportowy i wizerunkowy rozwój miasta.

Gdyby nie jego zaangażowanie, cały projekt mógłby w ogóle nie powstać. Mówiło się o nim bowiem od lat, ale brakowało zdecydowanych działań. – Było wiele trudnych momentów, zwątpienia czy nam się to uda, ale teraz przy zapewnionym finansowaniu, naprawdę nie można zmarnować tej szansy, która zwyczajnie już się w przyszłości nie powtórzy. Udało nam się bowiem zagwarantować potężne środki finansowe z budżetu państwa, miasta i województwa.

– Czekamy na wbicie łopaty i liczymy, że uda się ten obiekt wybudować do 2025 roku – zakończył Tomasz Poręba.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE