Podczas mundialu pokonał Portugalię. Teraz chce prowadzić Polskę!

Data:

Paulo Bento, były selekcjoner reprezentacji Korei Południowej, zgłosił swój akces do objęcia funkcji szkoleniowca reprezentacji Polski. Taką informację podał dziennikarz portalu WP Sportowe Fakty.

Paulo Bento to były portugalski piłkarz, który występował m.in. w Benfice Lizbona oraz hiszpańskim Realu Oviedo. Następnie poszedł w „trenerkę” i niedawno, podczas mundialu w Katarze, prowadził reprezentację Korei Południowej.

Podczas turnieju awansował do 1/8 finału, wcześniej pokonując w grupie swoją rodzimą Portugalię. W kolejnej fazie turnieju wraz ze swoim zespołem zebrał jednak tęgie lanie od Brazylii i pożegnał się ze światowym czempionatem.

Bento odpadł z turnieju i odszedł z funkcji selekcjonera azjatyckiej reprezentacji. Okazuje się, że teraz ma chrapkę, by zastąpić Czesława Michniewicza na stanowisku szkoleniowca biało-czerwonych.

Bento chce trenować reprezentację Polski

Informację w tej sprawie podał polski dziennikarz serwisu WP Sportowe Fakty, Piotr Koźmiński. Według jego informacji Bento zadeklarował chęć objęcia reprezentacji Polski i poprowadzenia jej już w zbliżających się eliminacjach do mistrzostw Europy.

Bento ma duże doświadczenie trenerskie. Prowadził m.in. Olympiakos Pireus, ale również brazylijskie Cruzeiro. W przeszłości, przez cztery lata, piastował także funkcję selekcjonera reprezentacji Portugalii.

Portugalczyk to kolejny trener, który wymieniany jest jako kandydat do zastąpienia Czesława Michniewicza. Jest jednocześnie jednak najprawdopodobniej pierwszym trenerem, który osobiście zgłosił swój akces do objęcia biało-czerwonych.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE