Trzej kolejni trenerzy chcą prowadzić polską reprezentację! Wielkie nazwiska

Data:

TVP Sport wskazuje nazwiska kolejnych szkoleniowców, którzy chcą prowadzić reprezentację Polski. Wśród nich są wielkie nazwiska.

Paulo Bento, to pierwszy szkoleniowiec, który złożył swoje CV do PZPN z zamiarem prowadzenia reprezentacji Polski. Portugalczyk jeszcze do niedawna trenował drużynę narodową Korei Południowej i awansował z nią do 1/8 turnieju w Katarze.

Okazuje się jednak, że Bento to nie jedyny szkoleniowiec, który zgłosił swój akces do PZPN. TVP Sport podaje, że na podobny krok zdecydowało się także trzech innych trenerów.

Wśród nich są także wielkie nazwiska. M.in. szkoleniowiec, który w przeszłości występował w wielki klubach włoskiej Serie A. O kim mowa?

Trzej kolejni trenerzy chcą prowadzić naszą reprezentację!

Nazwisko, o którym mowa to Andrea Pirlo, czyli były gracz m.in. AC Milan i Juventusu Turyn. Pirlo jako szkoleniowiec wielkich dokonań jednak nie ma i należy traktować jako trenera na dorobku.

Co innego dwaj inni trenerzy, którzy, według TVP Sport, chcą prowadzić reprezentację Polski. Pierwszy to Claudio Ranieri, czyli doświadczony Włoch, który prowadził m.in. Juventus, Inter Mediolan, AS Romę czy Leicester City, z którym sensacyjnie zdobył mistrzostwo Anglii.

Trzeci szkoleniowiec to natomiast Domenico Tedesco. 37-letni trener do niedawna prowadził niemiecki klub RB Lipsk, natomiast wcześniej zasiadał na ławce trenerskiej Spartaka Moskwa czy Schalke 04 Gelsenkirchen.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE