Nowe informacje ws. „wymarzonego” selekcjonera Polaków. Jest coraz bliżej!

Data:

Reprezentacja Polski formalnie wciąż ma trenera, jednak w mediach pełno jest informacji dotyczących następcy Czesława Michniewicza. Okazuje się, że jedna z kandydatur jest całkiem poważnie rozpatrywana przez PZPN.

Czesław Michniewicz formalnie wciąż pozostaje selekcjonerem reprezentacji Polski. Jego umowa obowiązuje do końca roku, jednak trudno wierzyć w to, że szkoleniowiec pozostanie na swoim stanowisku.

Dziennikarz od kilkunastu dni spekulują, kto mógłby zostać następcą Michniewicza. Wymienia się m.in. Paulo Bento, wcześniej Andrija Szewczenkę, a ostatnio m.in. Domenico Tedesco czy doświadczonego Claudio Ranieriego.

Wymarzonym selekcjonerem większości ekspertów jest natomiast Roberto Martinez, czyli szkoleniowiec, który do niedawna zawiadował reprezentacją Belgii. Prowadził ten zespół od sześciu lat, jednak po turnieju w Katarze zrezygnował z pracy.

Roberto Martinez selekcjonerem reprezentacji Polski? Jest coraz bliżej

Z Roberto Martinezem porozmawiał niedawno dziennikarz serwisu WP Sportowe Fakty Piotr Koźmiński. Hiszpański szkoleniowiec nie wykluczył wówczas rozmów z naszą federacją. – Do końca roku obowiązuje mnie umowa, o której wspomniałem. Potem będę chciał pewnie trochę odpocząć z rodziną. Pod względem formalnym rozmowy są możliwe od stycznia – powiedział wtedy. Więcej TUTAJ.

Po tej deklaracji wśród polskich kibiców zawrzało. Wielu z nich uważa bowiem, że Roberto Martinez byłby idealnym szkoleniowcem dla naszej reprezentacji. Czy jednak PZPN bierze pod uwagę zatrudnienie Hiszpana?

Okazuje się, że tak. Tak twierdzi Roman Kołtoń, który powiedział o tym w programie na kanale Meczyki.pl. Dziennikarz przyznał, że temat Martineza „jest grany”. – Roberto Martinez „jest grany”. Według moich informacji jest to jeden z trenerów, który rzeczywiście interesuje Polski Związek Piłki Nożnej – powiedział dziennikarz „Prawdy Futbolu”.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

 

WYBRANE DLA CIEBIE