Vladimir Petković poważnym kandydatem do objęcia posady selekcjonera Polaków!

Data:

Vladimir Petković to jeden z głównych kandydatów do objęcia posady selekcjonera Polaków. Taką informację podał Piotr Koźmiński z serwisu WP Sportowe Fakty.

Wiele wskazuje na to, że to nie Roberto Martinez a Vladimir Petković jest głównym kandydatem do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Doświadczony szkoleniowiec ma znajdować się wysoko na liście sporządzonej przez włodarzy PZPN, z Cezarym Kuleszą na czele.

Petković to szkoleniowiec, który przez siedem lat pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Szwajcarii. Pracę z tą drużyną zakończył w 2021 roku. Petković rywalizował m.in. z naszą reprezentacją podczas Euro 2016 we Francji. Wówczas musiał uznać wyższość zespołu prowadzonego przez Adama Nawałkę.

Po zakończeniu przygody z kadrą Szwajcarii, 59-letni trener objął zespół francuskiego Bordeaux. Wyniki, które osiągał z drużyną były jednak słabe, dlatego ostatecznie rozstał się ze swoim ówczesnym pracodawcą. Obecnie pozostaje bezrobotny.

Vladimir Petković kandydatem na selekcjonera Polaków. PZPN podjął rozmowy

Informacje ws. Petkovicia podaje Piotr Koźmiński, dobrze poinformowany dziennikarz serwisu WP Sportowy Fakty. Według jego ustaleń PZPN podjął rozmowy z byłym selekcjonerem reprezentacji Szwajcarii.

Wiele wskazuje więc na to, że właśnie Petković, a nie anonsowany wcześniej Roberto Martinez jest najpoważniejszym kandydatem do przejęcia schedy po Czesławie Michniewiczu.

W przypadku Petkovicia za zatrudnieniem go przemawia z pewnością duże doświadczenie w pracy z reprezentacją. Szkoleniowiec prowadził również kadrę Szwajcarii podczas dużych turniejów.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE