Kołtoń potwierdza medialne doniesienia. PZPN wybierze spośród trzech trenerów

Data:

Roman Kołtoń potwierdza medialne doniesienia. Zdaniem dziennikarza „Prawdy Futbolu” Cezary Kulesza, prezes PZPN, wybierze selekcjonera spośród trzech trenerów.

Serwis WP Sportowe Fakty podał wczoraj, że PZPN wybierze szkoleniowca reprezentacji Polski spośród dwóch trenerów. Żaden z nich nie jest Polakiem, lecz obaj są doświadczeni z pracą z drużyną narodową.

Szerzej pisaliśmy o tym wczoraj, ale jak wiadomo chodzi o Vladimira Petkovicia oraz Portugalczyka Paulo Bento. Pierwszy pracował z reprezentacją Szwajcarii, natomiast drugi jeszcze niedawno, bo podczas mundialu w Katarze, prowadził Koreę Południową. Więcej TUTAJ.

Te doniesienia potwierdza Roman Kołtoń, który do puli dorzuca trzecie nazwisko. Dodatkowo ujawnia, jak wspomniany szkoleniowiec zareagował na kontakt ze strony PZPN.

Kołtoń uchyla rąbka tajemnicy ws. wyboru selekcjoner

Kołtoń wskazuje, że do kontaktu z Petkoviciem oraz Bento faktycznie doszło. Podkreśla jednak, że PZPN rozmawiał także z Hervem Renardem, a Francuz zareagował na telefon ze strony polskiego związku bardzo entuzjastycznie.

Mogę potwierdzić, że Vladimir Petković był grany. Oczywiście, że był z nim kontakt. Herve Renard też dostał telefon i jest entuzjastycznie nastawiony. Tak samo Paulo Bento, którego temat też jest grany – powiedział dziennikarz „Prawdy Futbolu”.

Cezary Kulesza wyboru selekcjonera dokona prawdopodobnie do końca miesiąca. Póki co prezes PZPN gra z dziennikarzami i kibicami, jak to określił Mateusz Borek, „w kotka i myszkę”.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE