To nazwisko w kontekście kadry dotąd nie padło. Zaskakująca propozycja

Data:

W kontekście pracy z reprezentacją Polski pojawiają się coraz to nowe nazwiska. Jedno z nich jest jednak dość zaskakujące.

Anonimowy pracownik PZPN w rozmowie z serwisem TVP Sport przyznał, że Cezary Kulesza zdecyduje się najprawdopodobniej na selekcjonera z zagranicy. Dodał jednocześnie, że wypowiedzi prezesa PZPN o polskim szkoleniowcu to najzwyklejsza zasłona dymna. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Wśród trenerów, którzy mają największe szanse na objęcie posady po Czesławie Michniewiczu są Vladimir Petković, Paulo Bento oraz Herve Renard. Zarówno wspomniany pracownik PZPN, jak i dziennikarze potwierdzają, że polska federacja podjęła rozmowy z wymienionymi szkoleniowcami.

Na giełdzie nazwisk pojawiają się jednak kolejne. Jedno z nich, które zostało wskazane całkiem niedawno, jest jednak wyjątkowo zaskakujące.

Marcin Brosz kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski?

Dariusz Dudek, były piłkarz, a obecnie trener pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec, uważa, że szkoleniowcem biało-czerwonych powinien zostać… Marcin Brosz. Szkoleniowiec przez wiele lat prowadził drużyny klubowe, np. Piasta Gliwice i Górnika Zabrze, a obecnie piastuje funkcję selekcjonera kadry młodzieżowej do lat 19.

Dudek wysuwa jego kandydaturę i podkreśla, że Brosz dałby sobie radę na tym stanowisku. Tłumaczy również, dlaczego jest to możliwe.

– Myślę, że dobrym kandydatem byłby Marcin Brosz. O nim może się nie mówi, ale to jest trener, który jeżeli zostałby selekcjonerem, to nie byłby gorszy od tych kandydatów, którzy się teraz „przewijają”. Ja postawiłbym na jego osobę! – powiedział dość zaskakująco brat Jerzego Dudka.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj