Po raz pierwszy oficjalnie! Rzecznik PZPN dostał pytanie o Simeone

Data:

Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, podczas wywiadu dla Polsat Sport dostał pytanie o Diego Simeone. Roman Kołtoń podał niedawno, że nasza federacja podjęła rozmowy z argentyńskim szkoleniowcem.

Informację o tym, że PZPN podjął rozmowy z Diego Simeone podał dziennikarz Prawdy Futbolu Roman Kołtoń. Były to zaskakujące doniesienia, ponieważ „Cholo” wciąż ma ważną umowę z Atletico Madryt, a po drugie jest szkoleniowcem, który raczej nie byłby zainteresowany objęciem naszej drużyny narodowej.

– W środę przedstawiciel Cezarego Kuleszy skontaktował się z Diego Simeone, ten nie był jednak zainteresowany. Chce wypełnić kontrakt z Atletico, a jedyna reprezentacja, która go interesuje, to Argentyna. Kulesza mówi jednak, że „trzeba próbować” – mówił Kołtoń wywołując konsternację w środowisku piłkarskim w Polsce.

O całą sprawę zapytany został Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, który udzielił wywiadu na antenie Polsat Sport. To pierwsza oficjalna wypowiedź przedstawiciela polskiej federacji w tej sprawie.

Jakub Kwiatkowski o rozmowach z Diego Simeone

Podczas rozmowy na antenie Polsat Sport Kwiatkowski usłyszał pytanie o to, czy PZPN faktycznie zwrócił się do Diego Simeone z propozycją objęcia reprezentacji Polski i pracy m.in. z Robertem Lewandowskim.

Rzecznik PZPN uciekł jednak od odpowiedzi na to pytanie, co prawdopodobnie świadczy o tym, że kontakt ze strony naszej federacji faktycznie był. Kwiatkowski poszedł w klasycznie „nie potwierdzam, nie zaprzeczam”.

– Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć. Proszę zwolnić mnie z odpowiedzi na to pytanie – oświadczył i dodał, że obecnie w kontekście rozpatrywani są wyłącznie zagraniczni szkoleniowcy.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE