Jakub Błaszczykowski mówił to łamiącym się głosem. „Dotarło do mnie, że to ten moment”

Data:

Jakub Błaszczykowski w piątek zakończy karierę reprezentacyjną. Podczas meczu Polska – Niemcy na Stadionie Narodowym w Warszawie legenda reprezentacji Polski po raz ostatni zagra w biało-czerwonych barwach. Dla Kuby będzie to 109. mecz w kadrze.

Jakub Błaszczykowski zadebiutował w kadrze narodowej w meczu towarzyskim z Arabią Saudyjską 28 marca 2006 roku. W kolejnych latach reprezentował nasz kraj podczas Euro 2012, Euro 2016 (był najlepszym strzelcem naszej drużyny) i podczas mistrzostw świata w 2018 roku.

Teraz czas na ostatni rozdział tej pięknej historii. – To jeszcze do mnie nie dotarło. Musi upłynąć dużo czasu, muszę to sobie wszystko w głowie poukładać – mówił podczas przedmeczowej konferencji prasowej Jakub Błaszczykowski.

Na konferencji prasowej przed tym starciem doświadczony pomocnik podziękował trenerom, członkom sztabu i wszystkim ludziom, których spotkał na swojej reprezentacyjnej drodze, kibicom, a także dziennikarzom, którzy wypowiedź Kuby nagrodzili gromkimi brawami.

– Wczoraj, kiedy przyjeżdżałem na zgrupowanie dotarło do mnie, że to ten moment, kiedy po raz ostatni dostąpię przyjemności reprezentowania kraju. Marzenie o grze w kadrze pozwoliło bym się nie zatracił. Wiem co przeszedłem, żebym dziś mógł być tu, gdzie jestem – powiedział.

Nie wiemy jeszcze, ile minut zagra. Według słów Fernando Santosa, decyzję w tej sprawie podejmie sam zawodnik. Selekcjoner reprezentacji Polski dodał również, że Jakub Błaszczykowski wystąpi w tym meczu jako kapitan.

Początek meczu Polska – Niemcy w piątek o godzinie 20:45. Transmisja w TVP1.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE