Reprezentacja u-17 wciąż może wyjść z grupy! Trzeba tylko spełnić te warunki

Data:

Reprezentacja Polski do lat 17 wciąż może wyjść z grupy na mistrzostwach świata w Indonezji. Jest kilka scenariuszy, które mogą pozwolić podopiecznym Marcina Włodarskiego na dalszą grę.

To na pewno nie tak miało być. Polscy juniorzy na Mundial pojechali po raz pierwszy od kilkunastu lat, ale jeszcze przed startem imprezy mocno ograniczyli swoje szanse. Otóż na kilka dni przed inauguracyjnym spotkaniem z Japonią czterej zawodnicy „zabalowali” i do hotelu wrócili pod wpływem alkoholu. Trener Marcin Włodarski natychmiast wydalił ich z Kadry.

Problem był jednak taki, że FIFA nie pozwoliła mu dowołać innych zawodników w zamian. Tym samym zostaliśmy na mistrzostwach świata z zaledwie 14 graczami z pola i trzema bramkarzami. To na pewno nie pomogło reprezentacji u-17 i niestety przegraliśmy mecze z Japonią (0:1) i Senegalem (1:4). Do rozegrania pozostał jeszcze mecz z Argentyną.

Mimo dwóch porażek, Polacy wciąż mają szansę na wyjście z grupy. Do 1/8 finału awansują po dwa zespoły z każdej z sześciu grup oraz najlepsze cztery zespoły z trzecich miejsc. To daje nadzieję, że przy wygranej z Argentyną nasza przygoda z Mundialem potrwa dalej. Co więcej, nasi juniorzy mają szanse nie tylko na 3., ale nawet na 2.miejsce w grupie.

Nie jest prawdą jakoby reprezentacja straciła szanse na awans z grupy na MŚ U17. Jeśli w ostatniej kolejce będą np. takie wyniki: Polska – Argentyna 3:0 i Senegal – Japonia 1:0 to uzyskamy awans z 2. miejsca w grupie. Nie wspominam o możliwościach awansu z 3. miejsca w grupie – napisał na Twitterze statystyk Wojciech Frączek.

Sytuacja jest więc trudna, ale niebeznadziejna. Zaznaczmy, że podamy wyżej przykład dotyczy awansu z drugiego miejsca! Należy bowiem pamiętać, że z grupy mogą wyjść również drużyny z trzecich miejsc. Dokładnie cztery drużyny z trzecich miejsc, legitymujące się najlepszym bilansem.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE