Taką reprezentację Polski chcemy oglądać! Wygrywamy w dobrym stylu z Ukrainą [WIDEO]

Data:

Taką reprezentację Polski chcemy oglądać! Nasza kadra w meczu przygotowawczym do zbliżających się Mistrzostw Europy pokonała silną reprezentację Ukrainy. Poniżej zamieszczamy wszystkie bramki dla Polski z tego spotkania.

Trzeba przyznać jedno. Do tego spotkania podchodziliśmy z dużą rezerwą. Ukraina bowiem ostatnio wydawała się być w wyższej formie, a w swoim zespole ma zawodników (teoretycznie) lepszych od naszych. Można tu wspomnieć chociażby o królu strzelców Ligi Hiszpańskiej – Artemie Dowbyku, ale ich kadra ma jeszcze kilku innych klasowych zawodników z topowych lig.

Tym bardziej, że mecz zaczął się dla nas pechowo. Już na samym początku kontuzji doznał Arkadiusz Milik, którego zastąpił debiutujący w reprezentacji Polski Kacper Urbański. Wydawało się, że to może być początek kłopotów, a tu w 11.minucie wyszliśmy na prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Sebastian Walukiewicz, który z bliskiej odległości zdobył gola na 1:0.

To był początek dobrej gry naszej kadry. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Adam Buksa, ale jego strzał obronił bramkarz Ukrainy. Gol na 2:0 nie odwlekł się jednak długo, bo już w 16.minucie piłka zatrzepotała w siatce po zagraniu Piotra Zielińskiego. Poniżej zamieszczamy wideo.

Koncert Polaków trwał. Już po dwóch kwadransach cieszyliśmy się z kolejnego gola i prowadzenia 3:0. Po wrzutce z rzutu rożnego Michała Skórasia gola głową zdobył Taras Romanczuk. Dla niego był to z pewnością szczególny gol.

Ostatnie słowo w tej połowie należało jednak do Ukraińców. Po ładnej akcji, i chyba błędzie naszych naszych obrońców, gola zdobył wymieniony już w tym tekście Artem Dovbyk.

W drugiej połowie gole już nie padły. Trzeba jednak przyznać, że do pewnego momentu to my mieliśmy więcej z gry (znów szansa Buksy) i byliśmy bliżej zdobycia kolejnego gola. Później to Ukraina miała przewagę, ale graliśmy dobrze w obronie, a jak trzeba było to skutecznymi interwencjami popisywał się Łukasz Skorupski.

Martwić jednak mogą kolejne urazy naszych zawodników. Poza Milikiem, z boiska z kontuzjami schodzili także Taras Romanczuk i Nicola Zalewski. Musimy czekać na wieści na temat stanu ich zdrowia.

Polska – Ukraina 3:1 (3:1)

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE