Wojciech Szczęsny jednak odejdzie z Juventusu! Romano podał nazwisko jego następcy

Data:

To jest prawdziwy zwrot akcji! Jeszcze kilka tygodni temu nikt nawet o tym nie myślał, a teraz powoli może stać się to faktem. Wojciech Szczęsny tego lata może bowiem opuścić Juventus. Słynny Fabrizio Romano podał nawet nazwisko jego następcy.

Kto się tego spodziewał. Wojciech Szczęsny, mimo tego, że ma jeszcze rok kontraktu, a za nim kolejny udany sezon, może wkrótce opuścić Juventus. Tak przynajmniej twierdzi, zwykle świetnie poinformowany Fabrizio Romano.

Z jego najnowszego posta wynika, że wszystko jest niemal przesądzone. Juventus ma bowiem rozpocząć rozmowy o nowym kontrakcie z dotychczasową „dwójką”, czyli Mattia Perinem. – Juventus jest przygotowany na rozpoczęcie rozmów z nim na temat nowej umowy w najbliższych tygodniach – napisał na Facebooku Romano.

To jednak nie koniec wiadomości. Jego zdaniem bowiem Mattia Perin pozostanie drugim bramkarzem, ponieważ nową „jedynką” Juventusu zostanie Michele Di Gregorio. To 27-letni bramkarz Monzy, który w ubiegłym sezonie Serie A zaliczył 14 czystych kont. Dla porównania, Wojciech Szczęsny miał ich więcej – bo 15.

Jak więc widać, dla Polaka może nie być już miejsca w Juventusie. Co w takiej sytuacji? Według Romano jego nowym pracodawcą może być któryś klub z ekstraklasy Arabii Saudyjskiej. – Jest konkretne zainteresowanie klubów Saudi Pro League – napisał dziennikarz.

Byłoby to naprawdę duże zaskoczenie. Tak, jak napisaliśmy wyżej, Wojciech Szczęsny zaliczył naprawdę dobry sezon. Miał 15 czystych kont w całym sezonie Serie A i wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki.

Z drugiej jednak strony czas leci. Polak ma już 34 lata i za rok kończy mu się kontrakt. Dla Juventusu jest to więc ostatni moment, żeby na nim zarobić, a kluby z Arabii Saudyjskiej na pewno spełnią oczekiwania Włochów.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE