Gwiazda poza Kadrą! Michał Probierz ogłosił skład na EURO 2024 [LISTA POWOŁANYCH]

Data:

Michał Probierz ogłosił! W piątek tuż przed północą selekcjoner ogłosił skład na mistrzostwa Europy 2024. Wiemy już na pewno, że do Niemiec nie pojedzie gwiazda naszej kadry.

Za nami bardzo dobry mecz z Ukrainą. Reprezentacja Polski wygrała w piątek wieczorem 3:1 po golach w pierwszej połowie Sebastiana Walukiewicza, Piotra Zielińskiego i Tarasa Romanczuka. Opis tego spotkania oraz bramki naszych kadrowiczów zobaczycie TUTAJ.

Następnie nadszedł czas decyzji. Niewiele ponad godzinę po zakończeniu meczu Polska – Ukraina selekcjoner Michał Probierz podał kadrę, która pojedzie na mistrzostwa Europy do Niemiec. Względem kadry powołanej na trwające zgrupowanie brakuje: Pawła Bochniewicza, Jakuba Kałuzińskiego i Arkadiusza Milika.

Najbardziej bolesna jest strata tego ostatniego. Napastnik Juventusu rozpoczął mecz z Ukrainą w pierwszym składzie, ale na samym początku złapał groźnie wyglądającą kontuzję. Z najnowszych informacji wynika, że mógł uszkodzić łąkotkę i czeka go kilka tygodni absencji. Straci więc EURO 2024.

Poza nim na mistrzostwa Europy nie polecą także Paweł Bochniewicz i Jakub Kałuziński. Ten pierwszy w ogóle nie zagrał z Ukrainą, a drugi zagrał prawie pół godziny i zaprezentował się raczej z solidnej strony.

Przed reprezentacją Polski jeszcze jeden mecz sparingowy. W najbliższy poniedziałek na PGE Narodowym zagramy z Turcją.

Kadra reprezentacji Polski na EURO 2024:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka,

Obrońcy: Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Sebastian Walukiewicz, Tymoteusz Puchacz, Bartosz Bereszyński,

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Taras Romanczuk, Jakub Moder, Damian Szymański, Michał Skóraś, Kacper Urbański, Nicola Zalewski, Kamil Grosicki, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński,

Napastnicy: Robert Lewandowski, Adam Buksa, Karol Świderski, Krzysztof Piątek.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE