Mało kto dostrzegł tę sytuację. Marciniak „skasował” wściekłego Giroud

Data:

Szymon Marciniak ma za sobą wspaniały finał mundialu. Nie wszyscy ocenili jednak jego pracę pozytywnie. Wśród krytyków jest francuski napastnik Olivier Giroud.

Szymon Marciniak zachwycił cały świat. Polski sędzia ma za sobą niezwykle udane zawody, a trzeba pamiętać, że przyszło mu być rozjemcą najważniejszego meczu od czterech lat.

Polak pokazał się z bardzo dobrej strony. Sędziował pewnie, nie posiłkował się VAR-em, a jego decyzje były przemyślane i w zasadzie do żadnej z nich nie można się „doczepić”.

Niektórzy z uczestników wczorajszych zawodów mają jednak do Marciniaka pretensje. Wśród nich jest m.in. Olivier Giroud, który publicznie skrytykował polskiego arbitra i stwierdził, iż Polak „okradł” Francuzów z dwóch bramek.

Giroud ostro o Marciniaku. Wcześniej doszło do spięcia, które mało to dostrzegł

Giroud mógł być wściekły na Marciniaka, ponieważ ten w doliczonym czasie gry pokazał mu żółtą kartkę. Polak zrobił to pomimo tego, iż Francuz od pierwszej części spotkania siedział już na ławce rezerwowych. Giroud tak głośno wyrażał jednak swojego niezadowolenie, że sędzia uznał, iż należy go upomnieć.

Można wnioskować, iż Giorud właśnie w odwecie za tę decyzję Marciniaka zdecydował się wypowiedzieć przytoczone wcześniej słowa. – Nie wiem kto pozwolił mu (Szymonowi Marciniakowi – przyp. red.) sędziować ten mecz. On nie zna się kompletnie na piłce i okradł nas z dwóch bramek… – powiedział Francuz.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE