Juventus podjął decyzję w sprawie wykupu Arkadiusza Milika. Taka będzie jego przyszłość

Data:

Arkadiusz Milik przebywa obecnie na rocznym wypożyczeniu w Juventusie. Napastnik wciąż formalnie jest własnością Olympique Marsylia, ale włoski klub zastrzegł sobie opcję wykupu piłkarza i według dziennikarza Nicolò Schiry zamierza z niej skorzystać.

Wypożyczenie Milika kończy się 30 czerwca. Szefostwo „Starej Damy” zdecydowało, że wykupi go z Marsylii po zakończeniu tego okresu. Juventus zapłaci za Polaka siedem milionów euro i dwa miliony euro ewentualnych bonusów.

28-latek podpisze z ekipą ze stolicy Piemontu trzyletni kontrakt, na mocy którego zarabiać będzie trzy miliony euro rocznie plus premie. Sam zawodnik już jakiś czas temu wyraził chęć pozostania w Italii i kontynuowania tam swojej kariery.

Milik w bieżącej kampanii Serie A strzelił pięć goli w 13 meczach, a do tego dorzucił dwie bramki w Lidze Mistrzów. Na Allianz Stadium są zadowoleni z postawy snajpera, stąd decyzja o jego wykupie.

Wychowanek Rozwoju Katowice Włochy zna jak własną kieszeń. W przeszłości przez wiele lat reprezentował barwy Napoli. Łączny dorobek strzelecki Milika w lidze włoskiej to 43 trafienia w 106 występach.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE