Kibice mogą być bardzo zdziwieni. Kulesza nagle zaczął wymieniać nazwiska trenerów!

Data:

Cezary Kulesza, prezes PZPN, udzielił wywiadu „Przeglądowi Sportowemu”. Podczas rozmowy, w kontekście wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, w dość zaskakujący sposób zaczął wymieniać nazwiska trenerów.

Kulesza w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” zdecydował się na kilka szczerych wyznań. Prezes polskiej federacji piłkarskiej zdradził, że odbył już rozmowy z kilkoma szkoleniowcami, którzy potencjalnie mogliby objąć naszą kadrę. Dokładnych nazwisk zdradzić jednak nie chciał.

– Rozmawiałem z wieloma trenerami. Pewnie na siłę mógłbym podać wąską listę nazwisk, ale jej nie przybliżyłem. Uważam, że po prostu nie wypada z kilku względów. Chociażby dlatego, że może to przeszkodzić w negocjacjach – powiedział Kulesza.

W dalszej części rozmowy Kulesza nawiązał do kwestii wyboru polskiego szkoleniowca. Prezes PZPN tym razem nie bawił się w dyplomację i nagle zaczął wymieniać nazwiska trenerów.

Kulesza zaskoczył kibiców. Nagle zaczął wymieniać nazwiska trenerów

– Obecnie mamy niewielu wolnych trenerów w Polsce, niezwiązanych kontraktami. Jest Jan Urban… – powiedział Kulesza, jednak na tym nie poprzestał. Po chwili zaczął wymieniać kolejnych szkoleniowców.

Trener Papszun po pierwsze ma ważny kontrakt z Rakowem Częstochowa. Mówię o trenerach wolnych, jest Jacek Magiera, Ireneusz Mamrot, Maciej Bartoszek, Piotr Stokowiec. Jeśli chodzi o trenerów związanych kontraktami, jest to bardziej skomplikowane, każdy ma swoje zapisy w umowach, które musimy respektować – oświadczył.

Czy to oznacza, że PZPN zdecyduje się na wybór polskiego trenera? Nie wiadomo. Niektóre źródła twierdzą, że Kulesza jest bliski obrania właśnie takiego kierunku. – Mam listę kilku nazwisk, analizujemy trenerów. Jeśli będziemy bliżej niż dalej, to nie będziemy trzymać tego w tajemnicy, tylko to ogłosimy – podkreślił prezes PZPN.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE