Piotr Zieliński z niepiłkarską nagrodą. O tym, co robi piłkarz mało kto wiedział

Data:

Piotr Zieliński otrzymał wyjątkową, niepiłkarską nagrodę. O tym, co robi piłkarz w wolnym czasie mało kto wiedział.

Piotr Zieliński to jeden z czołowych zawodników reprezentacji Polski. Pomocnik SSC Napoli wciąż nie pokazał swojego pełnego potencjału w biało-czerwonych barwach, jednak i tak należy do najlepszych piłkarzy biało-czerwonych.

Popularny „Zielu” spełnia się jednak nie tylko na boisku. Polski piłkarz jest mocno zaangażowany w działalność charytatywną. O tym, że Zieliński intensywnie działa w tym zakresie mało kto wiedział.

Rozgrywający SSC Napoli kilka lat temu zdecydował się na ogromny dar serca. To, co zrobił dziś zostało docenione w formie przyznanej mu, tym razem niepiłkarskiej, nagrody.

Piotr Zieliński z ważną nagrodą

– Kapituła Medalu Św. Brata Alberta, zebrana w 106 rocznicę śmierci swojego patrona, przyznała doroczne Medale Świętego Brata Alberta. Laureatem został m.in. Piotr Zieliński, 78-krotny reprezentant Polski i zawodnik włoskiego SSC Napoli – podaje serwis Łączy nas piłka.

Za co Piotr Zieliński otrzymał nagrodę? Chodzi o wybudowanie dwóch domów dziecka na Dolnym Śląsku. Piłkarz wykupił bowiem dwa budynki, a następnie, przy pomocy swoich rodziców, zaadaptował je na domy dziecka.

W 2015 roku reprezentant Polski kupił z własnych pieniędzy w powiecie ząbkowickim pierwszy dom dziecka, a czternaście miesięcy później – drugi. Rodzina Zielińskich wyremontowała je i przekształciła w domy dziecka pod stowarzyszeniem „Piotruś Pan” – od imienia zawodnika. Dają one schronienie tym najbardziej potrzebującym – podaje serwis internetowy PZPN.

Czapki z głów. Brawo Piotr – komentuje jeden z internautów. – Pan Piotr TOP! – dodał kolejny.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE