W kadrze zawodził od zawsze. Michał Probierz chce dać mu kolejną szansę

Data:

Już za niespełna miesiąc czekają nas baraże do mistrzostw Europy. Selekcjoner reprezentacji Polski wkrótce ogłosi listę piłkarzy powołanych na następne zgrupowanie. Według najnowszych doniesień medialnych szykuje się głośny powrót do kadry.

21 marca na Stadionie Narodowym zmierzymy się z reprezentacją Estonii. Jeżeli uda nam się pokonać Estończyków, to bezpośrednio o awans na Euro 2024 zagramy z kimś z dwójki Walia – Finlandia. Niestety będzie to spotkanie wyjazdowe.

Polska ma pewne problemy z obsadą niektórych pozycji. O ile cieszyć może forma Jakuba  Kiwiora w kontekście lewej obrony czy świetna strzelecka dyspozycja Krzysztofa Piątka, który może zagrać z przodu obok Lewandowskiego, to nasz środek pola nie wygląda najlepiej.

Kolejna szansa

Według znanego dziennikarza Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl Probierz rozważa powołanie Karola Linettego, na co dzień grającego w Torino. 29-latek mógłby przyczynić się do rozwiązania kłopotów z obsadzeniem pomocy.

Asystent selekcjonera oraz były świetny piłkarz Sebastian Mila ma jechać do Włoch, by z wysokości stadionu obserwować poczynania wychowanka Lecha Poznań, który w bieżącym sezonie wystąpił w 17 meczach Serie A.

Linetty to zawodnik, który na Półwyspie Apenińskim ma opinię niezwykle solidnego ligowca. Jeżeli chodzi o kwestię reprezentacji Polski, to mimo iż zagrał w niej aż 47 razy, to te dobre spotkania można mu liczyć na palcach jednej ręki. Linetty w kadrze notorycznie zawodził, lecz Probierz najwidoczniej chce dać mu jeszcze jedną szansę.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE