Probierz o powołaniu Santiago Hezze do reprezentacji Polski. „Rozmawiałem z nim…”

Data:

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz był dzisiaj gościem w programie „Godzina Zero”, który emitowany jest na Kanale Zero. W rozmowie Krzysztofem Stanowskim poruszony został między innymi temat powołania Santiago Hezze do kadry.

Hezze to Argentyńczyk, który posiada polskie pochodzenie, bowiem jego babcia urodziła się nad Wisłą. 22-latek na początku grudnia 2023 roku złożył wniosek o polskie obywatelstwo i już zaledwie miesiąc później je dostał. Takim oto sposobem może on otrzymać powołanie do naszej kadry.

Defensywny pomocnik to obecnie zawodnik Olimpiakosu Pireus, do którego za cztery miliony euro trafił z argentyńskiego CA Huracán. Jest ważną postacią klubu. W bieżącym sezonie rozegrał łącznie 32 spotkania.

Czy Hezze może liczyć na powołanie do reprezentacji Polski? Michał Probierz na nic w tej kwestii się nie zamyka i wykonał już nawet telefon do Santiago, by odbyć z nim krótką rozmowę na temat jego przyszłości.

– Rozmawiałem z nim. Wiem, że dostał obywatelstwo polskie i rozmawiałem z nim na temat tego, jak on to widzi. Umówiłem się z nim, że po meczach barażowych do niego podjadę i pogadamy. To jest sytuacja taka, że nikt tego nie zmieni i nie wprowadzi go nagle w baraże. Zobaczymy, co będzie – powiedział Probierz.

Nawet selekcjoner przyznaje, że polska kadra największe braki ma na środku pomocy, gdzie przecież na co dzień gra Hezze. Może się okazać więc, że jego pierwszy występ w biało-czerwonych barwach nadejdzie szybciej, niż możemy przypuszczać.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE