Szef Kanału Sportowego z oświadczeniem po zatrzymaniu przez CBA! Komunikat wydała też prokuratura

Data:

Maciej Sawicki, szef Kanału Sportowego oraz były sekretarz PZPN, wydał komunikat ws. wcześniejszego zatrzymania przez CBA. Komunikat wydała też prokuratura.

Kilka dni temu informowaliśmy o doniesieniach Szymona Jadczaka, dziennikarza Wirtualnej Polski, który ujawnił, że Maciej Sawicki, obecny szef Kanału Sportowego, został zatrzymany przez CBA. Więcej na ten temat TUTAJ.

Teraz Maciej Sawicki wydał oświadczenie w całej sprawie. – Dwa dni temu zostałem zatrzymany przez CBA i przewieziony do Szczecina na przesłuchanie. Nie zdecydowano się wystąpić o areszt, nie postawiono mi żadnego zarzutu korupcyjnego – napisał Sawicki.

– Z korupcją nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego. Zarzuca mi się natomiast wyrządzenie szkody finansowej PZPN. Uważam, że to całkowity absurd, a mój mecenas nie dostrzega nawet znamion jakiegokolwiek przestępstwa – stanowczo podkreśla były sekretarz generalny PZPN.

– Jedyne, co zrobiłem, to w ramach pełnionej przeze mnie funkcji podpisałem kontrakt, dzięki któremu związek zarobił duże pieniądze i wyłącznie to wynika z materiału dowodowego. Kontrakt, podobnie jak każdą inną umowę, parafowałem jako osoba do tego wyznaczona przez zarząd – dodaje Sawicki.

– Spokojnie czekam na zakończenie tej sprawy, dziękuję wszystkim za okazane wsparcie i jednocześnie proszę media o posługiwanie się moim pełnym nazwiskiem w komunikacji dotyczącej sprawy – podkreśla.

Sawicki wydał oświadczenie, prokuratura również

Co ciekawe, oświadczenie wydała również prokuratura. – Prokurator zatrzymanym Maciejowi S., Jakubowi T. przedstawił zarzuty działania na szkodę Polskiego Związku Piłki Nożnej w kwocie ponad miliona złotych. Ponadto Jakubowi T. przedstawiono zarzut prania pieniędzy – czytamy w oświadczeniu instytucji.

– W toku postępowania prokurator w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym m.in. analizę nośników informatycznych, wiadomości email, analizę dokumentacji bankowej, ustalił, że takie usługi nigdy nie były świadczone. Ponadto porozumienie pomiędzy PZPN a Sportfive sp. z o.o. oraz OSTTAIR sp. z o.o. zostało sporządzone i podpisane już po podpisaniu umowy sponsorskiej przez PZPN i opatrzono je nierzetelną datą, aby stworzyć pozory zawarcia porozumienia jeszcze przed zakończeniem negocjacji pomiędzy PZPN, a ustalonym sponsorem – brzmi dalsza część komunikatu.

– Jednocześnie w toku postępowania prokurator ustalił, że Gabriela M. formalnie prezes zarządu Osttair sp. z o.o. w okresie od roku 2018 do 2021 i podpisująca jeden z aneksów do porozumienia nie była nawet uprawniona do obsługi rachunku bankowego Osttair sp. z o.o., a jej działaniami faktycznie kierował Jakub T. Analiza przepływów finansowych na rachunku Osttair sp. z o.o. wskazuje, że m.in środki uzyskane z PZPN były przeznaczane np. na zakup ekskluzywnych mebli na rzecz Jakuba T. W wyniku działania podejrzanych doszło do niezasadnej wypłaty przez Polski Związek Piłki Nożnej na rzecz OSTTAIR sp. z o.o. łącznie kwoty ponad miliona złotych – piszą przedstawiciele prokuratury.

– Wobec Macieja S. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 250 tysięcy złotych, dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu – tak kończy się komunikat prokuratury.

WYBRANE DLA CIEBIE