Stal Mielec zostanie obsypana złotem? Celtic proponuje kosmiczną kwotę za Hamulicia

Data:

Said Hamulic w Celtiku Glasgow? Jeszcze rok temu przeciętny kibic popukałby się w czoło, gdyby komukolwiek przyszło do głowy łączyć bośniacko-holenderskiego napastnika ze szkockim gigantem. Wiele wskazuje jednak na to, że zawodnik już wkrótce może opuścić PGE FKS Stal Mielec.

22-letni obecnie napastnik trafił przed sezonem do Stali Mielec z peryferii futbolu. W lidze litewskiej prezentował się świetnie, ale wciąż była to tylko liga litewska. Natomiast gdy trener Adam Majewski sprowadził Holendra do PKO BP Ekstraklasy, ten… dosłownie odpalił. W 17 występach Said trafił do siatki przeciwników 9-krotnie.

Co więcej, w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 stanowił o sile mieleckiej ofensywy. Potrafił zarówno perfekcyjnie wykańczać akcje zespołowe (najczęściej głową), jak i zdobywać gole „z niczego” (jak chociażby w wygranym 2-0 meczu z Koroną w Kielcach czy 4-2 z Pogonią Szczecin przed mielecką publicznością). 

Said Hamulic i Celtic? Szkoci muszą sięgnąć głęboko do kieszeni

O to czy do klubu faktycznie wpłynęło zapytanie z Glasgow zapytaliśmy Damiana Gąsiewskiego – dyrektora ds. marketingu PGE FKS Stali Mielec. Przedstawiciel klubu nie chciał jednak udzielać żadnych informacji. Stwierdził zresztą, że ich nie posiada i jeżeli zapytanie faktycznie by wpłynęło, prezes Jacek Klimek niekoniecznie by go o tym poinformował. 

Nieoficjalne doniesienia mówią jednak o tym, że Celtic Glasgow bardzo chce sprowadzić do siebie utalentowanego Saida Hamulicia. Po zaledwie rundzie rozegranej w PKO BP Ekstraklasie rosły napastnik miał zachwycić Wyspiarzy na tyle, że chcą zaoferować Stali… 1 mln funtów brutto. W przeliczeniu daje to blisko 5,5 mln zł. W porównaniu z 500 tysiącami euro, które mielczanie mieliby zapłacić klubowi Sūduva Marijampolė w ramach prawa pierwokupu zawodnika, kwota ta zdaje się być zawrotna.

Dla Stali Mielec byłby to oczywiście bardzo znaczący zastrzyk gotówki. Pytanie tylko czy bez Hamulicia zespół z Podkarpacia będzie w stanie osiągnąć satysfakcjonujący wynik sportowy w rundzie wiosennej. A za taki uznane będzie utrzymanie w Ekstraklasie na kolejny sezon. 

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE