Trafił do Barcelony razem z Lewandowskim. Już chcą się go pozbyć

Data:

Raphinha, reprezentant Brazylii, jest na wylocie z FC Barcelony. Tak przynajmniej podaje serwis relevo.com.

Raphinha to piłkarz, który trafił do FC Barcelony podczas letniego okienka transferowe. Związał się więc z klubem ze stolicy Katalonii w tym samym czasie, co nasz Robert Lewandowski (zobaczcie, co mówił o Polaku – KLIK). Wcześniej Brazylijczyk występował w angielskim Leeds United i prezentował się tam naprawdę dobrze.

Katalończycy postanowili więc wykupić, za niemal 60 milionów euro, skrzydłowego z klubu występującego w Premier League licząc, że zyskają zawodnika na lata. Tymczasem, jak podaje serwis relevo.com, Raphinha już niebawem może zostać wystawiony na listę transferową.

Powodów takiego stanu rzeczy ma być kilka. Kibice są jednak zdziwieni tymi doniesieniami. Liczyli bowiem na to, że Brazylijczyk dostanie większy kredyt zaufania i zagości na Camp Nou na dłużej.

Raphinha na wylocie z Barcelony?

Relevo.com podaje, że Raphinha nie zyskał w oczach włodarzy klubu faktem, iż nadal ma problemy z przebiciem się do podstawowej jedenastki Xaviego Hernandeza. Do tego, gdy wchodzi na murawę jako zmiennik, prezentuje się raczej przeciętnie.

Dziennikarze informują, że Barcelona jest gotowa sprzedać Brazylijczyka już w zimowym okienku transferowym. Może być to konieczne, aby zbilansować budżet Katalończyków, który, co wiedzą wszyscy, jest bardzo napięty i wymaga nieustannych korekt – również w zakresie zwalniana środków finansowych poprzez sprzedaż zawodników.

Sam zainteresowany, zdaniem relevo.com, nie pali się natomiast do odejścia z klubu. Jak dotąd rozegrał dla Barcelony osiemnaście spotkań, w których zdobył dwie bramki i zaliczył cztery asysty.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE