Polak z Serie A dołączy do Kamila Glika. Jest bliski przenosin do Benevento

Data:

Włoskie media podają, że w Benevento zagra niebawem kolejny Polak. Będzie to Marcin Listkowski, były gracz Pogoni Szczecin, który już występuje we Włoszech.

Marcin Listkowski to 24-letni piłkarz, który występuje obecnie w drużynie U.S. Lecce. Zawodnik rozegrał jednak dla zespołu z Serie A zaledwie sześć spotkań w obecnym sezonie – pięć w lidze i jedno w Pucharze Włoch.

Były gracz szczecińskiej Pogoni nie jest zadowolony ze swojej pozycji w zespole i rozgląda się za nowym pracodawcą. Włoskie media, a konkretnie Tuttosport, podaje, że Listkowski niebawem zmieni klub i przeniesie się na niższym poziom rozgrywkowy.

Dziennikarze informują, że Polaka na celownik wziął zespół Benevento, czyli drużyna, w której kluczową rolę odgrywa Kamil Glik. Listkowski byłby więc drugim Polakiem w zespole, który spadł z włoskiej ekstraklasy i obecnie rywalizuje na drugim poziomie rozgrywkowym.

Marcin Listkowski trafi do Benevento

Listkowski zejdzie więc prawdopodobnie szczebel niżej, aby znów zacząć grać w piłkę. Pomocnik w Benevento będzie miał okazję gry z Kamilem Glikiem, ale i pracy ze wspaniałym byłym piłkarzem, czyli Fabio Cannavaro, który obecnie prowadzi drużynę z Serie B.

Włosi twierdzą, że przenosiny Listkowskiego to w zasadzie pewnik. Ma na to wskazywać m.in. fakt, iż nie znalazł się w kadrze meczowej U.S. Lecce na mecz z Lazio Rzym.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE