Polski napastnik strzela gola w Australii! Wykończył akcję jak profesor [WIDEO]

Data:

Oskar Zawada zdobył swojego trzeciego gola w rozgrywkach ligi australijskiej. Polak zanotował trafienie dla Wellington Phoenix FC w meczu przeciwko Perth Glory.

Oskar Zawada to polski piłkarz, który pomimo dopiero 26 lat na karku, ma już za sobą niezwykle ciekawą i barwną karierę. Napastnik występował już bowiem w Niemczech, Holandii, polskiej ekstraklasie (w czterech klubach!), a obecnie w lidze australijskiej. Zawada reprezentuje bowiem barwy grającego w tych rozgrywkach nowozelandzkiego Wellington Phoenix FC.

Snajper radzi sobie w tamtejszej lidze przyzwoicie. Świadczy o tym niedawny mecz, w którym jego drużyna zmierzyła się z zespołem Perth Glory. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a duży wpływ na rezultat miał Polak.

Zawada zdobył bowiem swojego trzeciego w rozgrywkach gola. Gdyby nie jego trafienie, zespół Wellington mógłby przegrać. To Polak doprowadził do remisu.

Oskar Zawada strzela gola w lidze australijskiej

Mecz rozpoczął się od trafienia gości, czyli Perth Glory. Do siatki nowozelandzkiej drużyny trafił w 20. minucie gry David Williams.

Na szczęście dla Wellington niekorzystny wynik utrzymywał się dość krótko. Wszystko za sprawą wspomnianego Zawady, który wspaniale wykorzystał akcję swoich kolegów. Polak przyjął futbolówkę w polu karnym, a następnie jak profesor, na dużym spokoju, wpakował ją do bramki rywali z Perth Glory.

W rozgrywkach A-League, czyli australijskiej ekstraklasy, zespół Wellington Phoenix plasuje się obecnie na szóstej pozycji w tabeli. Perth Glory, czyli niedawny rywali drużyny Oskara Zawady, zamyka stawkę.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE