Odtworzyli gola Pelego sprzed 60 lat! Nie nagrały go kamery [WIDEO]

Data:

W wieku 82 lat zmarł Pele. Świat opłakuje i wspomina gwiazdę futbolu. Przypomniano także gola, którego zdobył Brazylijczyk. Co ciekawe, nie zarejestrowały go kamery, ale odtworzono go w inny sposób.

Pele był prawdziwą legendą futbolu. Trzykrotnie, z reprezentacją Brazylii, sięgał po tytuł mistrza świata. Kibice spierali się czy lepszy był on, czy Diego Maradona. Dziś zarówno Brazylijczyka, jak i Argentyńczyka nie ma już na tym świecie.

Napastnik, który przez wiele lat reprezentował barwy Santos FC, był uwielbiany na całym świecie. Gdziekolwiek przyjeżdżał ze swoją drużyną, wywoływał istne szaleństwo. Dość wspomnieć, że kiedy przyjechał do ogarniętej wojną Nigerii, wprowadzono zawieszenie broni.

Kibice, którzy pamiętają go z boiska, wspominają jego wspaniałe gole. Jeden z nich, przeciwko Juventusowi Turyn, nie został jednak zarejestrowany przez kamery. Udało się go natomiast odtworzyć dzięki animacji graficznej, na podstawie opowiadań fanów, którzy widzieli trafienie na własne oczy.

Gola Pelego nie nagrały kamery. Odtworzono go w inny sposób

Kibice wspominają gola, którego Pele zdobył w 1959 roku, gdy Santos FC mierzył się z Juventusem Turyn. Fani podkreślają, że było to najpiękniejsze trafienie Brazylijczyka. Niektórzy uważają nawet, że to najładniejszy gol w historii futbolu na świecie.

Bramki nie nagrały jednak kamery. Odtworzono ją za pomocą animacji graficznej. Dzięki temu możemy zobaczyć, co dokładnie zrobił Pele na murawie. Trzeba przyznać, że – jeżeli opisy kibiców są prawdziwe – gol był naprawdę niesamowitej urody. Zresztą, zobaczcie sami:

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE