Sensacja stała się faktem! Puszcza Niepołomice awansowała do PKO BP Ekstraklasy [WIDEO]

Data:

Sensacja stała się faktem! Puszcza Niepołomice pokonała w finale barażów Bruk-Bet Termalicę Nieciecza i awansowała do PKO BP Ekstraklasy. To niesamowita historia.

Tego przed startem sezonu Fortuna 1 Ligi nie przewidział chyba nikt! Ba, nawet przed barażami Puszcza Niepołomice była stawiana niżej od Wisły Kraków, która uchodziła za żelaznego faworyta do awansu. Drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza nic sobie z tego jednak nie robiła. Najpierw ograła „Białą Gwiazdę” aż 4:1, a teraz wygrała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza po dogrywce.

Mecz finałowy był niezwykle emocjonujący. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a obie drużyny robiły wszystko, żeby strzelić decydującego gola. Jako pierwsza gola strzeliła Termalica za sprawą Poznara, który na listę strzelców wpisał się w 46.minucie.

Puszcza Niepołomice straty odrobiła z nawiązką. W 51.minucie wyrównał Artur Siemaczko, a dziesięć minut później samobójczy gol Kadleca dał prowadzenie gościom.

Bruk-Bet potrzebował kolejnych dziesięciu minut, żeby wyrównać. Po krótkim zamieszaniu w polu karnym piękny, mierzony strzał oddał Masanović. Było 2:2. Taki wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, więc obie drużyny czekała dogrywka. W tej lepsi byli goście.

Puszcza Niepołomice gola zdobyła w 99.minucie. To właśnie wówczas Hubert Tomalski dośrodkował na głowę Konrada Stępnia, a ten pokonał Loskę mocnym uderzeniem głową. Zobaczcie tego gola na wideo.

Do końca wynik nie uległ już zmianie i zespół z Niepołomic mógł świętować historyczny awans do PKO BP Ekstraklasy.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE