Wisła Kraków sięga po swojego wychowanka. „Obiecałem sobie kiedyś, że wrócę”

Data:

Wisła Kraków przeprowadza kolejny transfer. „Biała Gwiazda”, która jest bardzo aktywna na rynku, teraz postanowiła ściągnąć swojego wychowanka. Nowym piłkarzem Wisły został bowiem Szymon Sobczak.

Szymon Sobczak urodził się w Zakopanem, ale jest wychowankiem Wisły Kraków. Występował tam do szesnastego roku życia (do 2008 roku), gdy postanowił przenieść się do Akademii Górnika Zabrze. To właśnie w zespole z Zabrza zadebiutował w ekstraklasie. Co ciekawe, jego debiut przypadł na mecz z Cracovią.

Później jego kariera ułożyła się jednak w ten sposób, że grał przede wszystkim w pierwszej lidze. W kolejnych latach grał bowiem m.in. dla: Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Calisii Kalisz oraz ROW 1964 Rybnik.

W CV zawodnika widnieją również takie kluby, jak MKS Kluczbork, Stal Mielec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stomil Olsztyn i Jagiellonia Białystok. Od stycznia 2021 roku Sobczak był natomiast zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec, dla którego w minionej kampanii rozegrał 29 meczów i strzelił 9 bramek.

Dla Wisły Kraków to już szósty transfer podczas tego okienka. Wcześniej „Biała Gwiazda” zakontraktowała takich piłkarzy jak: Jesús Alfaro, Patryk Gogół, Álvaro Ratón, Joan Román i Dawid Olejarka. Teraz do zespołu prowadzonego przez Radosława Sobolewskiego dołącza Szymon Sobczak.

Nowy piłkarz związał się z Wisłą Kraków do 2024 roku. Kontrakt zawiera również opcję przedłużenia.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE