Igrzyska Europejskie. Ależ to jest widowiskowy sport! Mamy medal w teqballu [WIDEO]

Data:

Igrzyska Europejskie. Jeśli impreza rozgrywana w Polsce miała odkryć jakiś sport dla szerszego grona osób, to może to być właśnie teqball. Niezwykle widowiskowa dyscyplina przyciągała na Rynek w Krakowie prawdziwe tłumy. Co więcej, nasza reprezentacja gra w teqball znakomicie!

Teqball możemy nazwać miksem piłki nożnej i tenisa stołowego. Po raz pierwszy ten sport zaprezentowano w 2016 roku w Budapeszcie z udziałem jednego z czołowych ambasadorów sportu – Brazylijczyka Ronaldinho.

Sport ten bardzo dobrze przyjął się w Polsce i mamy w nim sukcesy. Widzimy to również podczas Igrzysk Europejskich, odbywających się właśnie w naszym kraju. Wczoraj (29 czerwca) w grze pojedynczej srebrny medal zdobył Adrian Duszak. Nasz reprezentant w finale minimalnie uległ w dwóch setach Rumunowi Aporowi Gyoergydeakiemu 0:2 (8:12, 9:12).

Z kolei w piątek (30 czerwca) odbywała się gra mieszana. Polskę reprezentował Marek Pokwap, zaledwie osiemnastoletni teqballista i Alicja Bartnicka, mistrzyni Polski. Przez fazę grupową przeszli jak burza. W ćwierćfinale pokonali Austrię 2:0. Dopiero w półfinale za mocna dla nich okazała się Serbia.

Przed nimi był więc mecz o brązowe medale. Marek Pokwap i Alicja Bartnicka zagrali w tym meczu jednak fantastycznie wygrali dwa sety i tym samym pokonali reprezentację Czech. Emocje były pod koniec drugiego seta, bowiem mieliśmy remis 10:10, ale wtedy bardzo dobre serwisy naszego zawodnika sprawiły, że to nasi reprezentanci wygrali cały mecz 2:0.

To był niezwykle wzruszający moment. Gdy zdobyli ostatni punkt, padli sobie w ramiona przy akompaniamencie braw licznie zgromadzonej publiczności.

W finale gry mieszanej wygrali reprezentanci Węgier, którzy pokonali reprezentację Serbii 2:0. Jutro (1 lipca) odbędą się mecze deblowe kobiet i mężczyzn.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PZTEQ (@pzteq)

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE