Talent z Warty nie dla Lecha Poznań? „Zupełnie inny kierunek”

Data:

Lech Poznań może nie pozyskać czołowego skrzydłowego PKO BP Ekstraklasy. Tygodniami mówiło się, że to właśnie „Kolejorz” jest faworytem do pozyskania młodego i zdolnego zawodnika, ale teraz okazuje się, że w grę wchodzi inny kierunek. Kajetan Szmyt, bo o nim mowa, może trafić do MLS.

Kajetan Szmyt ma za sobą bardzo dobry sezon. Szczególnie dobrze grał wiosną. Ogółem zdobył 3 bramki i zaliczył 6 asyst w PKO BP Ekstraklasie. Dał się poznać jako dynamiczny skrzydłowy z dobrą techniką, który nie boi się pojedynków jeden na jeden i często je wygrywa.

Już na przełomie kwietnia i maja pojawiły się pierwsze informacje o potencjalnym zainteresowaniu ze strony Lecha Poznań. Kajetan Szmyt miał znajdować się w centrum zainteresowania ćwierćfinalistów Ligi Konferencji Europy. Mówiło się, że kwota transferu będzie wynosić ok. 1 milion euro.

Teraz okazuje się jednak, że jest to kwota zaporowa nie tylko dla Lecha Poznań, ale również innych ekstraklasowych klubów. Skorzystać mogą na tym kluby ze Stanów Zjednoczonych. Bowiem to właśnie MLS może być potencjalną destynacją dla Kajetana Szmyta.

Informację taką podał Tomasz Włodarczyk. – Cały czas słychać, że najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dla Szmyta jest właśnie Ameryka. Płyną sygnały, że to będzie transfer za ocen, natomiast zwracam uwagę, że jest bardzo wcześnie. Sporo ruchów na naszym rynku dopiero będzie się działo – powiedział redaktor naczelny poratlu Meczyki.pl w programie „Okno Transferowe”.

Kajetan Szmyt ma kontrakt z Wartą Poznań jeszcze przez dwa lata. Umowa skrzydłowego wygasa bowiem 30 czerwca 2025 roku.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE