Media: Raków Częstochowa bierze gwiazdę ekstraklasy. Ma zastąpić Iviego

Data:

Raków Częstochowa nie zatrzymuje się na rynku transferowym. Z najnowszych informacji medialnych wynika, że mistrzowie Polski chcą sprowadzić do swojego zespołu Johna Yeboaha ze Śląska Wrocław. Miałby on zastąpić kontuzjowanego Iviego Lopeza.

Mistrzowie Polski chcieli szybko zamknąć kadrę. To do pewnego momentu im się udawało, bowiem dopięli kilka ważnych transferów jeszcze przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego. Do klubu spod Jasnej Góry doszli m.in. Kamil Pestka, Maxime Dominguez, Łukasz Zwoliński czy Dawid Drachal.

Problem pojawił się jednak na początku przygotowań. To właśnie wtedy, podczas sparingu Ivi Lopez doznał bardzo groźnej kontuzji. 29-letni Hiszpan zerwał więzadła w kolanie w meczu sparingowym z Puszczą Niepołomice i wypadł z gry na kilka miesięcy. Na boisku wróci prawdopodobnie wiosną przyszłego roku.

W tej sytuacji Raków Częstochowa rozpoczął gorączkowe poszukiwania jego następcy. Przez chwilę wydawało się, że będzie to Luis Fernández Teijeiro, który 1 lipca odszedł z Wisły Kraków, ale ostatecznie wybór padł na innego zawodnika.

Według informacji Marcina Torza z „Super Expressu”, będzie to John Yeboah ze Śląska Wrocław. Dziennikarz dodał również, że kwota transakcji może zamknąć się w kwocie 1,5 miliona euro.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE