Nie żyje Janusz Filipiak. Prezesem Cracovii był przez 19 lat. „Pasjonat piłki nożnej”

Data:

Nie żyje Janusz Filipiak. Były prezes Cracovii, przedsiębiorca i polski uczony zmarł dziś (17 grudnia) w wieku 71 lat. Od pewnego czasu znajdował się w ciężkim stanie, a jego obowiązki w klubie przejęła żona.

Profesor Janusz Filipak był założycielem i właścicielem potężnej firmy z branży informatycznej – Comarch. Część zarobionych w biznesie pieniędzy postanowił zainwestować w sport, będąc prezesem Cracovii przez 19 lat – od 2004 roku r. Jego firma Comarch, działająca w branży informatycznej jest sponsorem Cracovii, mając większościowy pakiet akcji.

Comarch finansowo wspierał nie tylko zespół piłkarski, ale również i hokejowy. Ten drugi za czasów Comarchu wielokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie.

O jego śmierci poinformowano w specjalnym komunikacie wydanym przez firmę Comarch. Poniżej zamieszczamy jego treść.

„Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Prof. Janusza Filipiaka, współzałożyciela Comarchu, wybitnego polskiego uczonego, przedsiębiorcy i pasjonata piłki nożnej. Ubolewamy nad stratą tej bardzo szczególnej postaci, wyjątkowego umysłu i wizjonera, który w niepowtarzalny sposób zasłużył się dla rozwoju polskiego przemysłu informatycznego” – poinformował Comarch.

Cracovia dzisiaj przegrała z Legią Warszawa 0:2. Ostatni mecz w tym roku zagra w środę u siebie. Jej przeciwnikiem również będzie Legia Warszawa, ponieważ jest to mecz zaległy z drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE