Legia Warszawa rekordowo sprzedała Ernesta Muciego. Kwota robi ogromne wrażenie!

Data:

PKO BP Ekstraklasa. Oficjalnie mamy rekordowy transfer wychodzący z Legii Warszawa. Aktualni wicemistrzowie Polski i zdobywcy Pucharu Polski sprzedali dziś Ernesta Muciego do tureckiego Beskitasu. Kwota transferu została ujawniona i może robić naprawdę ogromne wrażenie.

Już od dłuższego czasu wiadomo było, że Ernest Muci prędzej czy później zostanie sprzedany z Legii. Blisko 23-letni albański pomocnik miał za sobą bardzo dobrą rundę jesienną, w tym świetne występy w Lidze Konferencji Europy.

Długo wydawało się jednak, że do transferu dojdzie latem. Ernest Muci normalnie przygotowywał się z drużyną do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Na klubowych zdjęciach z treningu był jeszcze w tym tygodniu. To oznacza, że cała operacja musiała się wydarzyć bardzo szybko. Ernest Muci został bowiem już zaprezentowany jako nowy zawodnik Beskitasu.

Jak się okazuje, kwota jest szokująco wysoka. Według informacji Tomasza Włodarczyka, które są potwierdzone dokumentem ze specjalnej platformy (KAP), Beskitas zapłacił Legii za utalentowanego pomocnika aż 10 milionów euro. Poniżej zamieszczamy dokument zamieszczony przez Włodarczyka.

To jednak nie koniec. Bowiem zgodnie z dokumentem, Legia Warszawa otrzyma również 10 procent od następnego transferu Muciego. To rekord w historii Legii. Poprzednio tak drogo udało się sprzedać Radosława Majeckiego. W 2019 roku bramkarz odszedł do AS Monaco za 7 milionów euro.

W pierwszym ligowym meczu w 2024 roku Legia Warszawa zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Początek tego spotkania w piątek o godzinie 20:30. Transmisja w Canal+Sport.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE