„Efekt odejścia Krzysztofa Stanowskiego” Kanał Sportowy milionami traci widzów

Data:

Kanał Sportowy przeżywa mały kryzys. Od jesieni spadki oglądalności i są już ponad dwa razy mniejsze, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Być może jest to „efekt odejścia Krzysztofa Stanowskiego”, bo gdy tego zabrakło w projekcie, to wyświetlenia treści oraz subskrypcje poszły mocno w dół.

Za Kanałem Sportowym drugi najgorszy rok w prawie czteroletniej działalności. W grudniu wszystkie filmy Kanału Sportowego zostały wyświetlone łącznie 7,8 mln razy. Tendencja spadkowa jest więcej niż wyraźna, bo jeszcze we wrześniu Kanał Sportowy zanotował nieco ponad 20 milionów wyświetleń. W kolejnych dwóch miesiącach (październik i listopad) tych wyświetleń łączonych było odpowiednio 15,4 i 12,1 milionów.

Oczywiście to wciąż bardzo dobry wynik łączny, który dla wielu youtuberów jest marzeniem, ale tendencja spadkowa jest niestety nieubłagalna. Widać ją zresztą także w liczbie subskrypcji. W ostatnich miesiącach Kanał Sportowy stracił ponad 80 tysięcy subskrybentów i jeśli ta tendencja będzie się utrzymywać, to być może już wkrótce będzie ich mniej, niż milion.

Pytanie, czy taki spadek wyświetleń to „efekt odejścia Krzysztofa Stanowskiego”? Koincydencja czasowa jest wyraźna, bowiem Stanowski swoją decyzję ogłosił oficjalnie w październiku, a została przecież ona podjęta wcześniej. Już kilka tygodni wcześniej jego udział w produkcjach Kanału Sportowego był dużo mniejszy, niż wcześniej.

Widać jednak, że właściciele Kanału Sportowego widzą te spadki i chcą im przeciwdziałać. W grudniu wrócił m.in. cykl wywiadów Mój Pierwszy Raz z Tomaszem Smokowskim, a Matusz Borek zrobił dobrze oglądany wywiad z Marcinem Najmanem. Do tego całkiem nowy format „Polowanie” tworzy Michał Pol. W nim możemy zobaczyć sporo tematów politycznych i społecznych. Zdecydowanie mniej (lub wcale) jest tam sportu.

Do tej pory Kanał Sportowy miał tylko jeden gorszy miesiąc. W sierpniu 2021 roku mieli wyświetlenia wszystkich filmów na poziomie 6,2 miliona.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE