Chce grać dla reprezentacji Polski i czeka tylko na sygnał. Właśnie zaliczył kolejną asystę [WIDEO]

Data:

Czy to może być nowy reprezentant Polski? Kto wie. Jaiden Kucharski coraz lepiej radzi sobie w australijskiej A-League i być może zwróci na siebie uwagę selekcjonera Michała Probierza. W tym sezonie zdobył już dwa gole i zaliczył dwie asysty.

Jaiden Kucharski to australijski piłkarz polskiego pochodzenia. Ma 21 lat i występuje na pozycji ofensywnego pomocnika w australijskim zespole Sydney FC. Jego tata pochodzi z Krakowa, ale on sam urodził się już w Australii. W tym sezonie w 7 meczach w A-League zdobył 2 bramki i zaliczył 2 asysty.

Już rok temu w rozmowie z TVP Sport deklarował, że chciałby zagrać w naszej kadrze. – Tak, gdyby Polska zgłosiłaby się po mnie, na pewno zgodziłbym się na reprezentowanie jej barw. Myślę, że powołanie byłoby moim dużym osiągnięciem i wyróżnieniem. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe.

Być może jednak takimi występami taką drogę sobie skraca. W listopadowym meczu przeciwko Adelaide United zdobył dwie bramki i do tego zaliczył jeszcze jedną asystę.

Tym razem zaliczył asystę w wygranym meczu z Wellington Phoenix. Było to podanie przy golu na 1:0, którego zdobył Rhyan Grant. Kucharski zgrał mu piłkę głową, a Grantowi nie pozostało już nic, jak tylko wpakować piłkę do siatki. Zobaczcie sami na poniższym wideo. Sydney FC wygrało całe spotkanie 3:1.

W barwach Wellington Phoenix nie zagrał za to Oskar Zawada. Polski napastnik, który świetnie zaczął sezon w Australii, obecnie leczy kontuzję uda.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE