Cristiano Ronaldo zmiażdżył Złotą Piłkę i nagrodę FIFA The Best. „Straciły na wiarygodności”

Data:

Cristiano Ronaldo zdecydował się na kontrowersyjną wypowiedź. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii poddał w wątpliwość wiarygodność największych plebiscytów piłkarskich: Złotej Piłki i FIFA The Best. W obu triumfował Leo Messi.

Nie od dziś wiadomo, że werdykty w sportowych plebiscytach potrafią być kontrowersyjne. Znamy to z podwórka krajowego, jak w przypadku Plebiscytów Przeglądu Sportowego, jak i z tych zagranicznych. Rzadko zdarzają się nagrody, z którymi zgadzają się wszyscy kibice. Przypomnieć możemy chociażby Złote Piłki z 2021 i 2010 roku dla Leo Messiego, czy Złotą Piłkę dla Michaela Owena w 2001 roku.

Jeśli chodzi o plebiscyty, to oliwy do ognia na pewno dolała nagroda FIFA The Best, którą za 2023 rok otrzymał Leo Messi. Dla wielu było to szokujące. Wszyscy byli pewni, że za 2023 roku najlepszym piłkarzem zostanie zwycięzca Ligi Mistrzów – Erling Haaland. Zamiast niego nagrodę dostał Argentyńczyk, który od ponad pół roku gra w MLS.

Właśnie w związku z tymi werdyktami o opinię na temat piłkarskich nagród został spytany Cristiano Ronaldo.Złota Piłka i FIFA The Best w pewnym sensie tracą na wiarygodności. Nie oznacza to, że Messi, Haaland czy nawet Mbappe nie zasłużyli na te nagrody. Po prostu już w nie nie wierzę – powiedział Portugalczyk.

– Liczby nie kłamią, ale potwierdzają rzeczywistość. Nikt nie może mi zabrać nagrody dla najlepszego strzelca 2023 roku. Jest prawdziwa. Dlatego jestem szczęśliwy – dodał.

Przypomnijmy, że Cristiano Ronaldo był najlepszym strzelcem na świecie w 2023 roku. Portugalczyk we wszystkich rozgrywkach zdobył 54 bramki.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE