Szokujący wynik sondażu. Tylu Polaków chce zagłosować na Stanowskiego w wyborach prezydenckich

Data:

Krzysztof Stanowski chce wystartować w wyborach prezydenckich w 2025 roku. To nie żart. Poważnie do tej kandydatury podeszły również sondażownie, które zamieściły Stanowskiego w najnowszym sondażu. Popularny dziennikarz osiągnął bardzo dobry wynik. Wręcz szokująco dobry.

Krzysztof Stanowski to obecnie chyba najpopularniejszy dziennikarz w Polsce. Jego konto w serwisie społecznościowy „X” (dawniej twitter) obserwuje prawie milion osób, a na Instagramie ma 347 tysięcy obserwujących. Do tego jego autorski kanał na YouTube – „Kanał Zero” – po pierwszym tygodniu działalności ma ponad 25 milionów wyświetleń.

Krzysztof Stanowski nie ma jednak zamiaru na tym poprzestać. Na początku lutego, podczas wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą, postanowił ogłosić bowiem, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2025 roku.

Sondaż: Krzysztof Stanowski z 10 procentowym poparciem w wyborach prezydenckich

Popularny dziennikarz zapowiada, że to nie żart i naprawdę chce wystartować w wyborach. Na poważnie jego deklarację wzięły też sondażowanie i ujęły go w najnowszym sondażu prezydenckim. – Chciałem doprecyzować: to, że chcę stratować w wyborach na prezydenta Polski nie oznacza, że chcę być prezydentem Polski. Oznacza jedynie, że chcę startować i z bliska obserwować ten cyrk i wziąć udział w debatach – podkreślił Stanowski.

Jaki uzyskał wynik w sondażu? Otóż na Krzysztofa Stanowskiego chce zagłosować aż 10 procent ankietowanych w sondażu SW Research dla portalu rp.pl. W podziale na płeć, na Stanowskiego chce zagłosować 13 procent pytanych mężczyzn i około 7 procent pytanych kobiet.

A Wy? zagłosowalibyście na Krzysztofa Stanowskiego? Czasu na zastanowienie się jednak jest jeszcze trochę. Wybory prezydenckie odbędą się bowiem latem 2025 roku.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE