Nie tylko Kownacki i Kamiński. Ten Polak również strzela w Niemczech [WIDEO]

Data:

Ostatnio przyzwyczailiśmy się do tego, że bramki za naszą zachodnią granicą strzelają głównie Jakub Kamiński z VFL Wolfsburg i grający poziom niżej Dawid Kownacki z Fortuny Düsseldorf. Jak się jednak okazuje, nie tylko oni są skuteczni w Niemczech. Strzela tam jeszcze jeden Polak, wychowanek Legii Warszawa.

Adrian Małachowski w 3.Bundeslidze czuje się bardzo dobrze. Gra tam już trzeci sezon, a ze swoim poprzednim klubem – FC Magdeburg – wywalczył awans na bezpośrednie zaplecze Bundesligi. Niestety dla Polaka, władze Magdeburga nie widziały go dalej w kadrze swojego zespołu. Ten miał jednak już wyrobioną markę w Niemczech i szybko podpisał kontrakt z Waldhof Mannheim.

Ambicje tego klubu były wysokie. Przede wszystkim włączenie się do walki o awans do 2.Bundesligi. Dziś wiemy, że te cele trzeba będzie odłożyć na przyszły sezon. Waldhof Mannheim zajmuje bowiem 7.miejsce, a do lokaty dającej prawo gry w barażu (3) traci aż 9 punktów. Do końca sezonu pozostały tylko dwie kolejki, a więc nie ma już nawet matematycznych szans.

Adrian Małachowski indywidualnie powinien być jednak z siebie zadowolony. 25-letni pomocnik, wychowanek Legii Warszawa, który w Polsce grał także w Zniczu Pruszków i GKS-ie Bełchatów, w tym sezonie 3.Bundesligi zdobył trzy bramki i zaliczył dwie asysty.

Gola zdobył też w ostatni weekend, gdy jego drużyna poniosła bolesną porażkę z Oldenburgiem. Była to trzecia porażka w ostatnich pięciu meczach i właśnie ta seria ostatecznie zamknęła drogę ekipie Waldhof Mannheim do awansu na zaplecze Bundesligi.

Gol Adriana Małachowskiego na poniższym wideo od 3:21.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE