Oficjalnie: Czesław Michniewicz wraca na trenerską ławkę. Właśnie podpisał kontrakt

Data:

Choć ta informacja krążyła już po internecie od kilku dni, to musieliśmy chwilę poczekać na oficjalne potwierdzenie. Teraz wiemy już na pewno, że Czesław Michniewicz obejmuje nowy klub.

Czesław Michniewicz, który od Mistrzostw Świata w Katarze pozostawał bez pracy znalazł wreszcie nowy klub. 53-letni trener, który w przeszłości prowadził m.in. reprezentację Polski, kadrę U-21, Zagłębie Lubin, Lecha Poznań i Legię Warszawa, będzie teraz pracował w Arabii Saudyjskiej. Nowym klubem Michniewicza jest Abha Club.

W poprzednim sezonie klub byłego selekcjonera zajął 12.miejsce w lidze. Ambicje tam są jednak sporo większe, dlatego poszukiwano nowego szkoleniowca. Wcześniej Abha Club mógł objąć Dan Petrescu, ale były trener m.in. Wisły Kraków zdecydował się ostatecznie na pracę w Korei Południowej.

Trzeba przyznać, że naszego trenera w Arabii Saudyjskiej powitano w pomysłowy sposób. Opublikowano posta, w którym widzimy nagranie z kompilacją widoków z Polski, powiewającą biało-czerwoną flagę, a w tle słychać Hymn Polski. Arabowie nie uniknęli również wpadki. Zamiast Czesław Michniewicz na głównej grafice mamy bowiem napisane „Czeslav Michnievic”.

Tym samym Czesław Michniewicz trafi do niezwykłego projektu. Saudyjska liga pozyskuje bowiem coraz więcej gwiazd światowego formatu. Przypomnijmy, że występuje tam już przecież Cristiano Ronaldo, a od nowego sezonu dołączy chociażby Karim Benzema. Francuz zamienił w ostatnim czasie Real Madryt na Ittihad FC.

Szczegóły umowy indywidualnej Czesława Michniewicza nie są na razie znane. Trenerowi oczywiście życzymy sukcesów w nowym miejscu pracy.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE