Maciej Skorża fatalnie kończy pracę w Japonii. „Trudny do wytłumaczenia kryzys”

Data:

Maciej Skorża słabo kończy swoją roczną pracę w Japonii. Trener, który jeszcze kilka miesięcy temu był noszony w Kraju Kwitnącej Wiśni na rękach, dziś notuje fatalną serię bez zwycięstwa i traci szanse na najważniejsze trofea.

Dla polskiego trenera to ostatnie tygodnie w Urawa Red Diamonds. Już chwilę temu bowiem Maciej Skorża ogłosił swoją decyzję o rezygnacji z pracy z powodów osobistych. Jego ostatnim akordem pracy z japońską drużyną będą rozgrywane w grudniu Klubowe Mistrzostwa Świata.

Praca Skorży w Japonii ma słodko-gorzki smak. Z jednej strony osiągnął ogromny sukces wygrywając rozgrywki Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Z drugiej jednak w ostatnich tygodniach jego drużyna wpadła w ogromny dołek i dziś wiemy na pewno, że sukcesu sprzed kilku miesięcy nie powtórzy. Dziś przegrała bowiem z wietnamskim Hanoi FC 1:2 i straciła szansa na wyjście z grupy w ALM.

Co więcej, była to porażka z całkowitym outsiderem, drużyną, którą w pierwszym meczu Urawa pokonała aż 6:0. Teraz jednak zespół Macieja Skorży znajduje się w dużym kryzysie. Japońskie media piszą nawet o kryzysie „trudnym do wytłumaczenia”. Od końca października Urawa Red Diamonds przegrała bowiem pięć spotkań na sześć rozegranych. Do tego zatrważającego bilansu dołożyła jeszcze tylko jeden remis.

To sprawiło, że nie tylko nie mają szans obronienie tytułu w Azjatyckiej Lidze Mistrzów, ale też stracili szansę na mistrzostwo Japonii. W lidze zajmują bowiem dopiero 4.miejsce i tracą aż 14 punktów do lidera Vissel Kobe.

Maciej Skorża ma jednak przed sobą jeszcze jeden, bardzo ważny turniej. Za kilka dni Japończycy polecą do Arabii Saudyjskiej na Klubowe Mistrzostwa Świata, gdzie zmierzą się w ćwierćfinale z meksykańskim Clubem Leon.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE